نویسندۀ «پدر پولدار، پدر فقیر» میگه: بیت کوین ممکن است از شما محافظت کند زیرا اقتصاد سقوط می کند و بازارها رکود می کنند.

رابرت کیوساکی، سرمایه‌گذار، کارآفرین و نویسنده کتاب مشهور در زمینه سواد مالی با عنوان "پدر پولدار، پدر فقیر" در توییت اخیر خود اعلام کرده است که بیت‌کوین اکنون اهمیت بسیار بیشتری دارد.

کیوساکی در توییتر نوشت:

"اقتصاد سقوط کرد، بازارهای سهام سقوط کردند"... تا به من وشما درباره سقوط فعلی اقتصاد ایالات متحده و جهان یادآوری کند، زمانی که بازارهای سهام در حال سقوط هستند، نرخ بیکاری در حال افزایش است و حقوق بازنشستگی هم سقوط می کند.

----------------------------------------------------------------------------------------------

این درس از آکادمی رو خوندید؟  «فرش قرمز برای بیتکوین» روش کلیک کنید و بخونیدش.

----------------------------------------------------------------------------------------------

در این مورد، او معتقد است که بیت کوین چیزی است که ممکن است از ثروت فرد محافظت کند. با این حال، او اضافه می کند که BTC از درآمد فرد در وضعیت فعلی امور اقتصادی محافظت نمی کند. او بارها پیش‌بینی‌هایی را درباره سقوط بزرگ دلار و اقتصاد ایالات متحده در توئیتر منتشر کرده است و بیان می‌کند که این اتفاقات از دهه 1990 شروع شده است.


طبق توییت‌هایی که در اوایل سال منتشر شد، او معتقد است که هر بحرانی یک فرصت بزرگ است. او این بار در توییتی نوشت، هر «هیجانی جانبی» ممکن است «درآمدی برای شما فراهم کند» و «به آمازون یا بیت کوین بعدی تبدیل شود».

به غیر از بیت کوین، نویسنده «پدر پولدار، پدر فقیر» طلا و نقره را به عنوان دارایی امن انتخاب می کند. به ویژه که او اخیراً دو سال پیش زمانی که اقتصاد از رشد همه‌گیر کوید ضربه سختی دریافت کرد، توییت کرده بود که می‌توان نقره را با سکه‌هایی به ارزش 20 دلار خریداری کرد. او فکر می‌کند که همه می‌تواننداین کار را بکنند.


به عنوان یادآوری، در سال 2020، دولت ایالات متحده بیش از 6 تریلیون دلار به عنوان چک های حمایتی به خانواده های آمریکایی و به عنوان حمایت از بانک ها و مشاغل بزرگ چاپ کرد. بسیاری از این اقدام در آن زمان انتقاد کردند و اکنون نیز از آن انتقاد می کنند و اظهار داشتند که افزایش شدید عرضه پول عامل اصلی نرخ تورم سرسام آور فعلی نه تنها در ایالات متحده، بلکه در اروپا و سراسر جهان شده است.

کیوساکی با شهامت گفت: برنامه اینه که "سرمایۀ میلیون ها نفر از بین بره"


کمتر از یک هفته پیش، کیوساکی پیش‌بینی کرد که ثروت میلیون‌ها نفر در حال حاضر در ایالات متحده از بین خواهد رفت. با این حال، تنها اقلیت می توانند عوامل کلان اقتصادی را ببینند.


او گفت که دلایل اقتصاد کلان برای سرمایه گذارهای خرد "نامرئی" است و آنها نمیدانند که در چه زمان بهتر اسن روی چه چیزی سرمایه گذاری کنند. ولی کیوساکی به صندوق‌های سرمایه گذاری اشاره کرد و غیر مستقیم گفت که بهتر است پشت سر چنین سرمایه گذارهایی حرکت کنیم. این صحبت در حالیست که فوربس در مقاله ای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را به طعنه «قمار» نامید!

----------------------------------------------------------------------------------------------

این مطلب رو خوندید؟  «تورم گذرا نیست» روش کلیک کنید و بخونیدش.

----------------------------------------------------------------------------------------------

ما با هم رشد میکنیم!

Together we grow