رابرت کیوساکی، که در دهه 90 و در جریان بحران اقتصادی ناشی از اعطای بی حساب و کتاب وام مسکن در سال 2008 در حوزۀ سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات شهرت داشت، اخیرا در توییتر اعلام کرد که از سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستغلات اجتناب خواهد کرد و اکنون بیت کوین را همراه با فلزات گرانبها انتخاب می کند.کیوساکی به صراحت گفت:

"من دیگر املاک و مستغلات را توصیه نمی کنم، من بیت کوین را توصیه می کنم. اکنون بیت کوین و همچنین فلزات گرانبها - طلا و نقره - را به جای املاک ترجیح می دهم و همین را به دنبال کنندگان خود در توییتر توصیه می کنم".

دلیل این توییت در کتاب سال 2020 وی با عنوان ارز دیجیتال پیشرو - "مانیفست سرمایه داری" توضیح داده شده است و در آنجا نوشته: پول برای هیچ - نقره، طلا و بیت کوین!

در آن کتاب، همانطور که به مخاطبان توییتر یادآوری کرده، او این واقعیت را توصیف کرد که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از سال 2020 بسیار دشوارتر شده، زیرا:


 دولتِ منتخب ایالات متحده قصد دارد مالیات بر دارایی را افزایش دهد و کنترل اجاره را اجرا کند. وی همچنین اظهار داشت: افزایش نرخ سود که در سال جاری مکرر اتفاق افتاده است باعث کاهش ارزش املاک خواهد شد. با این حال، هیچ یک از این مسائل را نمی توان برای بیت کوین اعمال کرد.

کیوساکی در توییت قبلی خودش این مطلب را به اشتراک گذاشته که اکنون بیت کوین  بیش از هر زمان دیگری مهم می شود زیرا اقتصاد ایالات متحده در حال سقوط است. وی تاکید کرد که:

بازارهای سهام همراه با حقوق بازنشستگی و افزایش بیکاری در جهت زیان مردم حرکت می کنند.

وی افزود که:

 بیت کوین اکنون از درآمد افراد محافظت نمی کند، اما می تواند از ثروت فرد محافظت کند.

به طور کلی، کیوساکی ادعا می کند که از دهه 1990 سقوط اقتصاد فعلی را پیش بینی کرده است و اضافه می کند که وضعیت کنونی شبیه بحران سال 2008 است که دولت ایالات متحده شروع به چاپ پول کرد و حالا دوباره بعد از 12 سال در سال 2020  بیش از 6 تریلیون دلار دیگر چاپ کرده است. هر چند که تاثیر کوید را در این بین نباید نادیده گرفت ولی چه تضمینی وجود دارد که دوباره شاهد پیدایش یک بیماری همه گیر دیگر نباشیم؟

دلیل دیگری که رابرت کیوساکی سرمایه گذاری بر روی بیتکوین را منطقی میداند و در خبر قبلی به آن اشاره کردیم، اشتیاق بالای موسسات مالی به سرمایه گذاری بر روی بیتکوین است.


----------------------------------------------------------------

خبر قبلی مربوط به همین خبر هست. کلیک کن و حتما بخونش:

توصیۀ بیتکوینی کیوساکی

-----------------------------------------------------------------

ما با هم رشد میکنیم!

Together we grow