پیروزی اخیر ریپل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به عنوان ضربه ای به تلاش های قانونگذار برای قانونمند کردن صنعت کریپتو تلقی میشه.

با این حال، کارشناسان هشدار می دهند که این حکم ممکن است یک پیروزی قطعی برای کل صنعت کریپتوکارنسی نباشد.

آنالیسا تورس، قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده در یک تصمیم اساسی در 13 ژوئیه حکم داد که XRP، ارز دیجیتال ریپل، زمانی که به عموم مردم فروخته می شود، فاقد خطر امنیتی است.

این حکم با هیجان دارندگان توکن XRP مواجه شد و منجر به افزایش قابل توجه قیمت توکن شد.

رهبران صنعت رمزارزها از جمله آنهایی که از صرافی‌های کوین‌بیس و بایننس هستند، از این تصمیم به‌عنوان یک تحول مثبت برای شکایت‌های جاری خود استقبال کردند.

لوک مارتین، بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Venture Coinist، معتقد است که این حکم ضربه قابل توجهی به SEC و رئیس آن، گری گنسلر وارد می کند.

او آن را نشانه مثبتی برای صنعت و مبارزه آن با اتهام ارائه اوراق بهادار ثبت نشده می داند.


در حالی که بسیاری این حکم را جشن گرفتند، چندین وکیل دارایی های رمزنگاری شده خواستار احتیاط هستند.

چرا که این احتمال وجود دارد که SECبه این تصمیم اعتراض کند و دادگاه بالاتر هم می تواند حکم صادر شده توسط قاضی تورس را لغو کند.

علیرغم این هشدارها، برخی از کارشناسان معتقدند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ممکن است در صورت تصمیم به درخواست تجدیدنظر با چالش هایی مواجه شود.

جاستین اسلاتر، مدیر سیاست پارادایم و مشاور سابق SEC، پیشنهاد می کند که دیوان عالی اخیراً از سازمان های دولتی انتقاد کرده و ممکن است فرصت را برای بررسی دقیق اقدامات SEC از دست ندهد.

ریپل همچنان با ادعای SEC مبنی بر اینکه مدیر اجرایی آن، برد گارلینگ هاوس، و یکی از بنیانگذاران، کریس لارسن، در فروش نهادی XRP «کمک کرده اند» مواجه است.

SEC ادعا می کند که 728 میلیون دلار XRP از طریق فروش نهادی فروخته شده است. این ادعا توسط قاضی تورس کنار گذاشته شد و احتمالاً در دادگاه مورد اعتراض قرار خواهد گرفت.


در نتیجه، در حالی که پیروزی ریپل در مورد XRP به عنوان یک شکست برای تلاش‌های نظارتی SEC تلقی می‌شود، این یک پیروزی قطعی برای کل صنعت کریپتو نیست.

این حکم ممکن است قابل تجدید نظر باشد و دادگاه‌های آینده میتونند از تصمیم قاضی تورس پیروی نکنند.

نبرد حقوقی بین ریپل و SEC هنوز به پایان نرسیده است و هنوز چالش‌های مهمی برای غلبه بر آن وجود دارد.

اقتصاد سبز

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ما با هم رشد میکنیم!

Together we grow