در ادامه با  3 صرافی غیرمتمرکز برتر در سال 2022 رآشنا میشید:

PancakeSwap یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز است که در سال 2022 شایسته توجه دوستداران ارزهای دیجیتال است.

PancakeSwap که در سال 2020 در زنجیره هوشمند Binance تأسیس شد، یکی از صرافی‌هایی است که به کلکسیون‌های غیرقابل تعویض اختصاص دارد. این ویژگی برای دوستداران NFT مفید است که خواهان یک پلتفرم قابل اعتماد هستند که در آن بتوانند اشتیاق خود را برای NFT ها ارضا کنند و در آینده سرمایه گذاری کنند.

اگرچه به عنوان یک نسخه کپی شده از Uniswap شروع شد، اما به تدریج جایگاهی برای خود به عنوان یک صرافی قابل اعتماد با ویژگی های چشمگیرتر مانند یک لباس عالی از محصولات که شامل کشاورزی، بازی های سهام و بازی ها علاوه بر NFT است، ایجاد کرد.

هزینه های تراکنش کمتر و سرعت عملیاتی بالا را ارائه می دهد تا به کاربران یک پلت فرم معاملاتی عالی بدهد. جامعه فعال کاربران آن از زمان تأسیس، تعاملات قراردادی و تراکنش‌های روزانه خود را افزایش داده است.

امنیت یکی دیگر از ویژگی هایی است که رتبه بندی این صرافی را در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال افزایش می دهد. استفاده از آن بی خطر است و هرگز تجربه هک را ثبت نکرده است. با این حال، از دست دادن دائمی در مزارع مصون نیست و در برابر کلاهبرداری‌هایی آسیب‌پذیر است که ممکن است ناشی از عدم دقت لازم توسط کاربران قبل از معامله با سایر کاربران در پلتفرم باشد.

در PancakeSwap، طیف گسترده ای از کیف پول ها به کاربران ارائه می شود که عبارتند از:      

 MathWallet

Trust Wallet

MetaMask

Binance Chain Wallet

TokenPocket

Ciub98

SafePal

Ravendex اولین صرافی غیرمتمرکز غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین کاردانو ساخته شده است. صرافی غیرمتمرکز منحصر به فرد امکان انتقال نقدینگی و دارایی فوق العاده سریع بین ADA و توکن های بومی Cardano را فراهم می کند.

راوندکس در میان اولین پروژه‌های اکوسیستم کاردانو با ایده نوآورانه استقراض دارایی‌های کریپتو و وام‌دهی از طریق به‌روزرسانی آلونزو هارد فورک قرار می‌گیرد که به قراردادهای هوشمند اجازه می‌دهد از مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعریف‌شده برای سپرده‌گذاری دارایی‌ها در صرافی ارز دیجیتال و جمع‌آوری سود در زمان مقرر استفاده کنند

به عنوان یک صرافی زنجیره ای،  Ravendex به عنوان یک پروتکل سازنده بازار خودکار غیرمتمرکز عمل می کند که در آن کاربران می توانند با اعتماد توکن های بومی Cardano را معامله کرده و مبادله کنند. همچنین یک پروتکل وام دهی و استقراض دارایی های بومی است که وام دهی دارایی را در شبکه Cardano   ازطریق مکانیسم وام دهی و استقراض تلفیقی آن ساده می کند و به کاربران امکان دسترسی به دارایی های استخری را می دهد که می توانند برای سایر برنامه های De-Fi از آنها استفاده کنند.

اولین DEX غیر محفوظ در اکوسیستم کاردانو با توکن $RAVE آن که مجموعاً یک میلیارد عرضه دارد، تامین می‌شود.

Uniswap یک پروتکل معاملاتی غیرمتمرکز ارز دیجیتال پیشرو است.

هدف اصلی این پلتفرم این است که با کاهش موانع ورود به بازارهای مالی، پیوستن به جنبش مالی غیرمتمرکز را بسیار آسان‌تر کند. همچنین قصد دارد درهای خود را برای کسانی که قصد ایجاد استخرهای نقدینگی خود را دارند باز کند، همانطور که بیش از 6000 استخر نقدینگی و 400 جفت معاملاتی فعال در بورس نشان می دهد.

کاربران این پلتفرم می‌توانند طیف وسیعی از دارایی‌های سازگار با اتریوم یا ERC-20 را معامله کنند. آنها با تجارت این دارایی ها مشکلی ندارند زیرا Uniswap یک رابط کاربر پسند و با استفاده آسان ارائه می دهد که در آن اتصال با یک کیف پول رمزنگاری، سپرده گذاری ارز دیجیتال در استخر نقدینگی و تعویض یک دارایی دیجیتال با دیگری بدون دردسر است.

به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، Uniswap استخرهای نقدینگی را راه اندازی می کند که در آن کاربران می توانند ارزهای دیجیتال را به اشتراک بگذارند و ارائه دهندگان نقدینگی شوند. در هر معامله، صرافی کارمزدی را که بین ارائه دهندگان نقدینگی خود توزیع می کند، دریافت می کند.

اقتصاد سبز