وقتی یک پدیدۀ نوظهور مثل رمزارزها اینطوری از طرف مردم مورد استقبال قرار میگیره و پولهای متورم بانکهای مرکزی رو تهدید میکنه دولتها اینطوری دست و پاشونو گم میکنن. یکی کلا غیر قانونی میکنه، یکی میگه ارز ملی خودم رو رمزنگاری میکنم بیاید اونو بخرید و خلاصه اینکه دولتهای کنترلر و با فکر بسته که با ذات رمزارزها مشکل دارند سعی میکنند در مقابل این تغییرات ایستادگی کنند حالا یک روز به بهانۀ امکان گسترش بزهکاری، یک روز به بهانۀ خطر پولشویی و خلاصه اونقدر تغییرات ایجاد میکنند تا بتونن این فضا رو از غیرمتمرکز بودن دربیارن و سرمایه ها رو به نفع خودشون به چرخش در بیارن و بتونن ازش مالیات هم بگیرند. با همۀ این اتفاقها کریپتو راه خودش رو پیدا میکنه...

قانونگذاران انگلیس دست به دست داده تا یک گروه مدافع رمز ارز تشکیل دهند و از نوآوری ارز دیجیتال حمایت کنند. در چند ماه گذشته، کشور انگلستان قوانین سختگیرانه ای را برای سرکوب برخی از بزرگترین شرکت ها مانند بایننس (Binance) اجرا نموده است. اما آخرین خبرها حاکی از این است که قانونگذاران وست مینستر(Westminster) دست به دست هم داده و با تشکیل یک گروه حمایتی ارزهای دیجیتال، اقدام به حمایت از نوآوری در صنعت رمزارزها نموده اند. 

این گروه که به گروه دارایی های دیجیتال و رمزارزها معروف است، از نمایندگان پارلمان انگلیس (UK Mos) به همراه اعضای مجلس اعیان یا همون  لردهای انگلیس (House of Lords) تشکیل شده است. لیزا کامرون(Lisa Cameron)، از اعضای SNP یا همان حزب ملی اسکاتلند(The Scottish national Party) که ریاست این گروه را بر عهده خواهد داشت، بیان کرد که:

 آنان در راستای ایجاد مقررات و قوانینی که از نوآوری کلی (در زمینه ارزهای دیجیتال)حمایت کند، استقبال خواهند نمود.

همچنین این گروه به دنبال اطمینان از اتخاذ تدابیر مناسب در جهت حمایت از مصرف کننده خواهد بود. کامرون به بیان چگونگی و به کارگیری بهترین شیوه حمایت از مصرف کنندگان پرداخت که البته این امر در گروی این مهم است که دولت و قانونگذاران آن را مد نظر خود قرار دهند. بدین منظور است که گروه قانون گذاران وست مینستر به حمایت از رمزارزها پرداخته اند.

اقتصاد سبز