ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا به مجموعه "The B Word" پیوست. این مجموعه فردا 21 جولای 2021 یک کنفرانس آنلاین داره با هدف گسترش بیت کوین و از بین بردن برخی از نگرانی ها در مورد تأثیرات زیست محیطی حاصل از استخراج بیتکوین و ... "B Word" توسط شورای رمز ارزها برای نوآوری سازماندهی شده است ، كه خودش رو "یك اتحاد جهانی متشکل از رهبران صنعت رمزنگاری میدونه و مأموریت خودشونو این میدونند که به سیاستگذارها و حکومت ها و مردم سراسر دنیا اعلام کنند که معایب رمزارزها در مقایسه با مزایاش ناچیزه و رمزارزها فرصت هستند نه تهدید!


اعضای این مجموعه عبارتند از غولهایی مثل Fidelity ، Coinbase ، Square و شرکت VC Paradigm. جک دورسی ، مدیر عامل Square و یکی از طرفداران قدیمی بیت کوین ، قبلاً به عنوان سخنران "B Word" معرفی شده.


اما ایلان ماسک ماه گذشته ، در یک تبادل توییتری با جک دورسی ، به طور غیررسمی با پیوستن به این کنفرانس موافقت کرد. اعلامیه امروز شورای رمزارزها برای نوآوری اولین نشونۀ موافقت ایلان ماسک دمدمی مزاج و پرحاشیه است که ظاهرا میخواد فردا برای اولین بار در این مجموعه بعنوان سخنران صحبت کنه.
اما در نظر داشته باشید که جک دورسی و ایلان ماسک در مورد بیت کوین تا حالا همنظر نبودند و از این نظر ممکنه کنفرانس فردا یه جورایی تبدیل بشه به مناظره. ضمن اینکه جک دورسی همیشه طرفدار پر و پا قرص بیتکوین بوده ولی ایلان ماسک قبلا نظرهای مخالفی در مورد بیتکوین داشته و به هدر رفتن انرژی بخاطر استخراج بیتکوین اشاره کرده. شرکت تسلای ایلان ماسک هم که اعلام کرده بود مردم میتونن از فوریه 2021 بعد از مدتی در ماه می از پذیرش بیتکوین منصرف شد!
هرچند که شاید شبکه های اجتماعی در اون زمان زیادی حاشیه سازی کردند وگرنه اگر یادتون باشه ایلان ماسک بندۀ خدا در اون زمان نوشت: "ارز رمزنگاری شده در بسیاری از سطوح ایده خوبیه و ما معتقدیم که آینده امیدوار کننده ای داره اما این موضوع مجوزی برای افزایش خسارت به محیط زیست نمیتونه باشه."
به هر حال معلوم نیست که پشت این اتفاقات چه افرادی چه هدفی رو دنبال میکنن و چه سودهایی دارند میکنند؟!
طرفدارهای واقعی بیتکوین مثل جک دورسی مدتهاست به دنبال راهی برای کم اهمیت جلوه دادن خسارات احتمالی که میتونه با استخراج بیتکوین به محیط زیست وارد بشه، هستند.
جالبه بدونید که برای روز زمین ، Square و ARK Invest مقاله ای رو منتشر کردند که از بیت کوین به عنوان یک فناوری مکمل ایده آل یاد می کند. نتیجه گیری مقاله به طور گسترده ای مورد مناقشه قرار گرفت.
از دیگر سخنرانان برجسته کنفرانس B Word می توان به آدام بک مدیر عامل Blockstream ، کتی وود، مدیر عامل ARK Invest و نیک کارتر اینفلوئنسر بیت کوین اشاره کرد که همگی به اندازۀ جک دورسی طرفدار بیتکوین هستند.
اینهم اطلاعات مربوط به حضور آنلاین در این کنفرانس برای شما علاقمندان:
On Wednesday, The ₿ Word goes live with @elonmusk, @jack, @CathieDWood, and others.
Join the biggest #bitcoin event of the summer. https://t.co/9wID8So4gZ pic.twitter.com/2zx8MYBywK
— Crypto Council for Innovation (@crypto_council) July 19, 2021
The conference is set for this Wednesday, July 21.