تتر بار دیگه با یک شکایت و پیگیری قانونی دیگه مواجه شده ولی اونو "بی معنی" و بی دلیل میدونه!

تتر با شکایت دو تا سرمایه گذار در نیویورک روبرو شده.

شاکی ها ادعا می کنند که تتر در کنار تخلف های دیگرش به مشتری هاش دروغ گفته و در مورد ذخیرۀ دلاری و پشتوانۀ تترهایی که تولید و روانۀ بازار میکنه اونها رو گمراه کرده!

تتر امسال سالی بحث‌برانگیز رو تا حالا پشت سر گذاشته و تحقیقات و شکایت‌های متعددی رو در سال 2021 تجربه کرده.

بر اساس پرونده ای که در یک دادگاه منطقه ای در منطقه جنوبی نیویورک تشکیل شده، تتر یک شکایت دسته جمعی دیگه علیه اش تنظیم شده. 

شاکی ها، متیو اندرسون و شاون دولیفکا، ادعا می‌کنند که اظهارات تتر مبنی بر اینکه توکن‌های USDT توسط دلار آمریکا بر اساس 1:1 پشتیبانی می‌شوند، صحت نداره. اونها به تحقیقات دادستان کل ایالت نیویورک و کمیسیون معاملات آتی کالا به عنوان حمایت از ادعاهای خودشون اشاره می کنند.

شاکی ها در شکایت نامه شون اقدامات تتر رو «غیراخلاقی، ظالمانه و بر خلاف وجدان» عنوان کردند. خود تتر این شکایت رو رد کرده و گفته که این شکایت یک مزخرف و یک باجگیره!

تتر گفته که دعوای حقوقی خودش رو پیگیری میکنه و به دنبال جبران زحمات خواهد بود. بعد از شکایتی که با عنوان دستکاری کردن قیمت در اواسط امسال مطرح شد این اولین شکایتی نیست که تتر امسال باهاش مواجه شده.

وزارت دادگستری در حال انجام تحقیقاتی هست تا مشخص بشه که آیا مدیران تتر کلاهبرداری بانکی انجام داده اند یا نه. تتر پروندۀ قبلی خودش با  شرکت نیویورک AG رو با پرداخت 18.5 میلیون دلار جریمه در ماه فوریه حل و فصل کرده بود.


همه نگاه ها به تتر هست

بعد از وقوع حوادث متعدد، تتر مجبور شده که خودش رو بیشتر در برابر قانونگذاران آماده کنه. اواخر ماه گذشته، این شرکت گفت که با قانونگذاران در سطح جهانی همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل بشه که استانداردهای انطباق رو رعایت می کنه. همچنین تلاش بیشتری برای انجام ممیزی می کنه.

اما با همۀ این همکاری های تتر این شرکت و رمزارزش همچنان یکی از بحث برانگیزترین دارایی های موجود در بازار حساب میشه. تمایل این شرکت به تولید USDT نیز انتقادهای زیادی به همراه داشته. اخیراً، گروه‌های ضد حکومت نظامی در میانمار شروع به استفاده از USDT برای تأمین بودجه تلاش‌های مقاومت کرده‌اند و تتر رو واحد پول رسمی خودشون اعلام کردند.

تتر تنها استیبل کوینی نیست که توجه قانونگذارها رو به خودش جلب می کنه. استیبل کوین ها، به طور کلی، یک نگرانی جدی برای مقامات هستند، زیرا این ترس برای حکومتها وجود داره که حاکمیت ارزهای ملی رو نقض کنند. از اونجایی که USDT محبوب ترین استیبل کوین هست، مقامات بیشترین توجه خودشئن رو  معطوف این استیبل کوین کردند.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز