تتر معادل 150 میلیون دلار USDT  را مسدود کرد و سه آدرس را در لیست سیاه قرار داد.USDT به دلایل زیادی بحث برانگیزه ولی با اینحال همچنان محبوب ترین استیبل کوین بازاره. این اولین بار نیست که این شرکت USDT موجود در اکانت ها را فریز میکنه، اقدامی که یکبار دیگه نگرانی های مربوط به تمرکز را در جامعه کریپتو بیشتر کرده.

بر اساس داده‌های بلاک چین، تتر بیش از 150 میلیون دلار USDT را در 13 ژانویه 2022 مسدود کرده. این اولین باری نیست که تتر سرمایه‌های مردم را به این روش مسدود می‌کند، و این موضوع اغلب محل مناقشه در جامعه ارزهای دیجیتال بوده و هست. سه آدرس در لیست سیاه قرار گرفتند.

هیچ اطلاعاتی در مورد دلیل مسدود شدن این وجوه ارائه نشده. در نتیجه میشه مطمئن بود که قراردادهای هوشمند تتر تواناییِ مسدود کردن، نابود کردن یا تولید توکن‌های جدید رو داره و میتونه آدرس هرکسی رو ردیابی کنه و وارد لیست سیاه خودش بکنه!

در گذشته حوادث متعددی وجود داشته که تتر این کار را انجام داده و باعث شده که بخش قابل توجهی از جامعۀ رمزنگاری استفاده از استیبل کوین های غیرمتمرکز مانند DAI را توصیه کنند. بیشتر بازار از استیبل کوین های متمرکز مانند USDT و USDC تشکیل شده. با این حال، برخی اشاره کرده اند که مقدار قابل توجهی از DAI نیز توسط USDC پشتیبانی می شه که اونهم ریسک های خوش را دارد!

اما بحث برانگیزترین جنبۀ تتر، پشتیبانی از عرضۀ آن است. با سرمایه در چرخشی معادل بیش از 76 میلیارد دلار آمریکا ، سرمایه گذاران این سوال را مطرح کرده اند که اگر آنطور که توسعه دهنده هایش مدعی هستند، بازای تترهای موجود در بازار پشتوانۀ دلاری وجود نداشته باشد، چه اتفاقی ممکنست بیفتد؟

در نظر داشته باشید که اخیرا در دسامبر 2021، تتر 1 میلیارد USDT بر روی بلاک چین TRON ضرب کرد.

تتر گفته که دارایی‌های مختلفی دارد که گردش آن را به حساب می‌آورد، اما سرمایه‌گذاران و تحلیلگران خواهان یک حسابرسی قابل اعتماد هستند. فعالیت‌های این شبکه حتی توجه کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده را نیز به خود جلب کرده و 41 میلیون دلار هم جریمه اش کرده.

شهرت بحث برانگیز Tether تا سال 2022 ادامه دارد

تتر سابقۀ طولانی در اجاد خبرهای جنجالی دارد و اخیراً با شکایت دیگری روبرو شده است. دو سرمایه گذار در نیویورک از این پروژه شکایت کردند که در خبرهای قبلی اقتصاد سبز برایتان نرجمه کرده ایم.

در همین حال، تتر تلاش کرده تا قانونگذارهای دنیای رمزارزها را راضی نگه دارد. در نوامبر 2021 اعلام کرد که برای رعایت استانداردهای انطباق با قانونگذاران در سراسر جهان همکاری خواهد کرد. این شرکت باید هر چه زودتر رضایت قانونگذاران و سرمایه گذاران را تامین کند، چرا که اجرای مقررات مربوط به استیبل کوین ها در اقتصادهای بزرگ روزبروز جدیتر خواهد شد.

استیبل کوین ها به یک نگرانی بزرگ برای دولت ها تبدیل شده است، زیرا می ترسند که این امر بر حاکمیت ارزهای ملی تأثیر بگذارد. با توجه به اینکه USDT محبوب ترین استیبل کوین بازار است، می تواند هدف اولِ قانونگذارها باشد.

منبع خبر: Beincrypto

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز