بر اساس گزارش سی ان بی سی 83 درصد از میلیونرهای هزاره حاضر، مالک کریپتوکارنسی هستند. نظرسنجی میلیونرهای CNBC نشان می ده که 83 درصد از میلیونرهای هزاره قصد دارند در سال 2022 به دارایی های رمزنگاری خودشون اضافه کنند.

Baby Boomers و Gen X علاقه ای به کریپتو ندارند و مقدار کمی روی اون سرمایه گذاری می کنند. بسیاری از میلیونرها با دارایی های رمزنگاری به میراث و ثروت خودشون اضافه می کنند.

گزارش جدیدی که توسط CNBC منتشر شده نشون می ده که میلیونرهای هزاره در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن به مقدار ارزهای دیجیتال پرتفوی خودشون در سال 2022 هستند. براساس نظرسنجی سی ان بی سی میلیونر که در 16 دسامبر منتشر شد، نتایج جالبی به دست اومده. 83 درصد از میلیونرهای هزاره گفتند که رمزارزهای بیشتری رو به دارایی های خودشون اضافه خواهند کرد.

این نظرسنجی از سرمایه‌گذارهایی انجام شده که دارایی‌هاشون بیشتر از یک میلیون دلار بوده و نتیجه جالبی که حاصل شده اینه که 53 درصد از سرمایه گذارها دارایی خودشون رو در رمزارزها قرار دادند و تقریباً یک سوم اونها حداقل سه چهارم ثروت خودشونو به بیت کوین، ETH یا سایر ارزهای رمزپایه تبدیل کردند!

این نظرسنجی ها نشون میده که نسل هزارۀ فعلی تا چه اندازه روی بازار ارزهای دیجیتال متمرکز شده. این در مقایسه با سرمایه‌گذارهای قدیمی‌تر هست که CNBC در این گزارش به اون اشاره می‌کنه، که در آن تنها 4 درصد از baby boomer ها دارای هرگونه ارز دیجیتالی هستند. میدونید به کیا میگن baby boomer؟ و این  افراد چه ویژگی هایی دارند؟

نسل انفجار یا بیبی بومر کسیه که در دورهٔ انفجار جمعیت بعد از جنگ جهانی دوم، یعنی در حدّ فاصل سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۴ به دنیا اومده باشه. این نسل متعلق به دورۀ رفاه و رونق اقتصادی در جهان هست. ریسک‌پذیری و کارآفرینی و همین‌طور خلق کسب و کار جدید از ویژگی‌های بارز این نسل هست. از نگاه بیبی‌بومرها همه چیز ممکنه چون اونها نسلی هستند که در دورهٔ رونق اقتصادی به دنیا اومدند. اونها به تصویرسازی مثبت از خودشون اهمیت قائلند. میگن اگر یک بیبی‌بومر یک دست کت و شلوار گرون بخره هیچوقت مارکش رو نمی‌کنه!

نسل X همچنین در مورد رمزارزها کاملاً شک داره و نمیتونه تصمیم درستی بگیره بطوریکه بیشتر از 75٪ اونها هیچ رمزارزی ندارند!

48 درصد از افرادی که مورد بررسی و نظرسنجی قرار گرفتند گفتند که به دارایی های رمزنگاری خودشون اضافه خواهند کرد، در حالیکه تنها 6 درصد گفتند که سرمایه گذاری های خودشونو در سال آینده کم میکنند. سنتیمنت کلی که از این گزارش میشه گرفت خوش بینی به بازار هست که همچنین نشون میده که سال 2022 می تونه سال قدرتمندی برای ارزهای دیجیتال باشه.

اکثر این میلیونرها پول خودشونو از ارزهای دیجیتال به دست آوردند یا با سرمایه گذاری در رمزارزها دارند به ثروت خودشون اضافه می کنند. اونها با نوسانات بازار رمزارزها کنار میان چون از نسلی هستند که دو تا رکود اقتصادی بزرگ و چندین حادثۀ جهانی رو تا حالا تجربه کردند. 

چنین گزارش‌هایی نشون می‌ده که نسل جدید به ارزهای دیجیتال علاقه منده وکریپتوکارنسی با پدیده های نوظهور خودش مثل دیفای، NFT، متاورس و ... میتونه نسل‌های جوان‌تر رو به خودش جذب کنه، کسایی که از فناوری آگاهند و فرهنگ سرمایه‌گذاری متفاوتی دارند. برعکس، نسل‌های قدیمی‌تر، به‌ویژه بچه‌های بزرگ خانواده ها، برای پذیرش ارزهای دیجیتال معمولا با مشکل و مقاومت در پذیرش مواجهند.

با رشد بازار ارزهای دیجیتال در بین سرمایه گذارهای خرده و سرمایه گذارهای موسسات، به نظر نمی رسه که بازار کریپتو بخواد تضعیف بشه. پس میشه انتظار داشت که در آینده سرمایه گذارارهای جوان بیشتری وارد بازار رمزارزها خواهند شد و میزان پذیرش و ارزش کریپتوکارنسی رو افزایش خواهند داد.

نسل هزارۀ فعلی بیشتر به بیت کوین علاقه مند هستند تا به بازار مسکن. گزارش دیگه ای از CNBC در اوایل سال جاری نشون میده که 47 درصد از میلیونرهای هزارۀ فعلی، حداقل 25 درصد از ثروت خودشونو به ارزهای رمزپایه تبدیل کردند.

اقتصاد سبز