در اوایل این هفته،  Propy اولین NFT با پشتوانه املاک و مستغلات را در ایالات متحده پس از فروش یک ملک مستقر در فلوریدا به قیمت 653,163 دلار (210 ETH) موجی را برای معاملات آتی NFT تحت حمایت املاک و مستغلات ایجاد کرد. این ملک مستقر در فلوریدا که به عنوان اولین NFTتحت حمایت املاک و مستغلات در ایالات متحده تاریخ ساز است، یک شوک بزرگ بود برای تمام کسانی که به طور مداوم مشروعیت و طول عمر توکن های غیرقابل تعویض در اقتصاد امروز را زیر سوال برده اند.

معرفی شرکت املاک و مستقلات Propy: 

این شرکت آمریکایی توسط رهبران سیلیکون ولی و انجمن ملی مشاوران املاک حمایت می شود، با به کارگیری یک فناوری جدید، صنعت املاک و مستغلات را متحول کرده است.
ناتالیا کارایانوا، مدیر عامل Propy، به‌عنوان یک کارشناس حرفه‌ای املاک و مستغلات به مدت 15 سال، از زمان‌بر بودن و پر ریسک بودن معاملات املاک از سمت جاعلان و کلاهبرداران که دیگه نا امید شده بود با کمک همکارانش کاری کرده کارستان...
اساسا Propy با این چشم انداز ساخته شد که فرآیند فروش املاک و مستغلات را خودکار کند. و امکان انجام معاملات املاک و مستغلات کاملاً آنلاین و خودران را در قراردادهای هوشمند فراهم سازد.

 ملک مستقر فروخته شده بصورت NFT در فلوریدا که به عنوان اولین NFT تحت حمایت املاک و مستغلات در ایالات متحده تاریخ ساز شده، یک شوک بزرگ بود برای تمام کسایی که به طور مداوم مشروعیت و طول عمر توکن های غیرقابل تعویض در اقتصاد امروز را زیر سوال برده اند.

قبل از حراج، خانه 2164 فوت مربعی اسپانیایی الهام گرفته شده در Gulfport بیش از 3000 پیشنهاد دهندۀ بالقوه داشت، که این اولین مورد از فروش های زیادی است که به عقیدۀ Propy بزودی در بازار شاهدش خواهیم بود.

ناتالیا کارایانوا، مدیر عامل Propy، گفت: هرکسی که به چنین فرصت هایی علاقه دارد باید در وب سایت ما ثبت نام کند، زیرا ما قصد داریم به زودی تعداد بیشتری آپارتمان و املاک و مستغلات را در بازار عرضه کنیم.

این استارت‌آپ بلاک چین که خود را به عنوان پیشگام در بلاک‌چین املاک و مستغلات میداند، به ماموریت خود ادامه می‌دهد تا فرآیند املاک و مستغلات را هم برای مالکان و هم برای خریداران در مقیاس جهانی ادامه دهد و قوانین و فناوری را با هم ترکیب کند. این سوابق بلاک چین از نظر قانونی در دادگاه قابل پذیرش هستند

از نظر قانونی، NFT به عنوان نهاد رسمی یا LLC عمل می کند که از نظر قانونی حقوق مالکیت و اسناد مالکیت دارایی را محافظت و رمزگذاری می کند. اما چرا هنوز به یک LLC نیاز دارید؟

محدودیت‌های فیزیکی دنیای واقعی همچنان مستلزم این است که هرگونه خرید ملک به منظور انتقال حقوق مالکیت ثبت شود.

با توجه به اینکه سوابق بلاک چین به این بزرگی قبلاً به عنوان اسناد قابل قبول قانونی در دادگاه های مستقر در ورمونت و آریزونا به رسمیت شناخته شده اند، از این به بعد فکر کردن به ثبت سنتی معاملات و انتقال مالکیت در دفاتر فیزیکی منطقی به نظر نمیرسد چرا که به لطف حضور بلاکچین میشود در یک دفتر کل غیرقابل تغییر که ریسک دستکاری و کلاهبرداری را از بین برده دارایی های خود را ثبت نمود. 

در روزگاری هستیم که اسناد دارایی های منقول و غیر منقول من و شما در بلاک چین ثبت میشود و دسترسی به اسناد قانونی لازم برای اثبات مالکیت دارایی در آن با اطمینان خاطر بیشتری امکانپذیر است. 

NFT ها نمونۀ کامل دیگری از نحوۀ استفاده قانونی و ادغام این فناوری در صنعت املاک و مستغلات هستند که سفر ما را به Web3 تسهیل میکنند.

یک شبکه املاک و مستغلات در مقیاس جهانی

Propy به جای صرف هفته‌ها یا حتی ماه‌ها مذاکره و انتظار برای بسته شدن معامله، چارچوب و مکانیزم منحصربفردی را شناسایی کرده است که فرآیند خرید را ساده‌تر می‌کند و به خریدار احتمالی اجازه می‌دهد معامله را در چند دقیقه تکمیل کند.

در پایان روز، مالک(ها) نه تنها ملک خریداری شده شان را دریافت می کنند، بلکه حقوق مالکیت کامل را نیز به همراه خواهند داشت، که با هم، به یک دارایی DeFi تبدیل می شود که مالک می تواند در برابر آن وام هم بگیرد!

فروش اوکراین در سال 2021

سال گذشته، Propy آپارتمان مایکل آرینگتون، بنیانگذار TechCrunch را در اوکراین به عنوان NFT فروخت. این استارت‌آپ بلاک چین توسط مجمع جهانی اقتصاد (WEF) به عنوان پیشگام فناوری شناخته شد و بیش از 16 میلیون دلار سرمایه جذب کرد و توسط تیم دریپر و البته آرینگتون حمایت می‌شود.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز