PayPal Coin می تواند پروژه بعدی باشد که غول پرداخت الکترونیکی به جهان ارائه می کند: یک استیبل کوین با حمایت دلار آمریکا. اگر سقوط بازار شما را عصبی کرد و فکر کردید صنعت کریپتو مرده است، باید با خوندن این نوع خبرها نظر خودتون رو تغییر بدید. پی پال، غول جهانی پرداخت الکترونیک، در حال کار بر روی توسعه ارز دیجیتال اختصاصی خودشه.

پی پال در حال بررسی توسعه یک استیبل کوین هست که احتمالاً با دلار آمریکا مرتبط هست، اگرچه هیچ اطلاعاتی در مورد نقشۀ راه این پروژه وجود نداره. خوزه فرناندز داپونته، معاون ارشد ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال در پی پال، در گفتگو با بلومبرگ نیوز، فاش کرد که این تلاش فقط یک تلاش اکتشافی و در عین حال بسیار جدیه، حتی اگر هنوز هیچ برنامه مشخصی برای اجرای عملی اون وجود نداشته باشه. با این حال، وی اطمینان داد که در صورت تصویب، این رمزارز جدید، تمام استانداردهای نظارتی لازم رو خواهد داشت.

وی در ادامه گفت:

ما در حال بررسی یک استیبل کوین هستیم. اما هر زمان که کارمون رو شروع کنیم مطمئناً با قانون گذارها و دستگاههای نظارتی حوزۀ کریپتوکارنسی همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

رمزارز پی پال: چرا استیبل کوین برای پی پال معنا دارد؟

توسعۀ یک استیبل کوین مزایای خاصی برای پی پال دارد. به عنوان مثال، از فشارهای نظارتی که در اطراف ارزهای دیجیتال بی ثبات تر و غیرمتمرکز وجود دارد، اجتناب می کند، آرامش خاطر را برای مشتریان فراهم می کند که مقداری که در کیف پول خود نگه می دارند در طول زمان ارزش یکسانی داشته باشد. همچنین برای مدل تجاری PayPal که اساساً یک فرستندۀ پول دارای مجوز است، مناسب تر است.

PayPal Coin، نام رمز نه چندان خلاقانه این ارز دیجیتال، در اوایل سال جاری توسط استیو موزر، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار کشف شد که در نوامبر 2021 همچنین فاش کرد که کد برنامه PayPal اشاره‌ای به سازگاری احتمالی با ارز دیجیتال NEO دارد.

NEO یک بلاک چین قرارداد هوشمند است که عمدتاً در چین توسعه یافته و به عنوان اتریوم چینی شناخته می شود. در طول رونقش در بین سالهای 2017-2018 از محبوبیت زیادی برخوردار بود، عمدتاً به این دلیل که به عنوان یکی از اولین قاتلان اتریوم تبلیغ شد. با این حال، در سال های بعد نتوانست توجه عموم را به خود جلب کند. در حال حاضر در رتبه 69 در 100 ارز دیجیتال برتر بلحاظ مقدار ارزش بازار قرار دارد.

گام بعدی در طرح بزرگتر

شرط بندی پی پال گام بعدی در جهت علاقه این شرکت به دنیای ارزهای دیجیتال است. پیتر تیل قبلاً در سال 2021 هشدار داده بود که بیت کوین می تواند یک سلاح مالی برای چین باشد و خواستار تلاش برای تحقیق و توسعه در صنعت ایالات متحده شد تا در رقابت برای تسلط بر بازار ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال عقب نماند.

در سال 2020 پی پال یک ویژگی را برای خرید بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش اعلام کرد و از آن زمان خدمات خود را گسترش داد و امکان فروش ارزهای رمزنگاری شده را فراهم کرد و در حال حاضر روی ارائه این سرویس به کشورهای دیگر کار می کند.

همچنین توجه به این نکته مهم است که پی پال یکی از اعضای موسس انجمن لیبرا بود، ابتکاری که توسط فیس بوک برای ایجاد یک ارز رمزنگاری شده تحت کنترل چندین شرکت بزرگ رهبری می شد. این پروژه در نهایت شکست خورد، اما به نظر می رسد پی پال مایل است از اشتباهات فیس بوک درس بگیرد تا ارز خود را با موفقیت راه اندازی کند.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز