پاراگوئه یک گام دیگر به قانونمند کردن ارزهای دیجیتال نزدیکتر می شود

لایحه ای که به دنبال قانونمند کردن صنعت ارزهای دیجیتال محلی هست، به تصویب سنای پاراگوئه رسیده.

در 17 دسامبر 2021، سنای پاراگوئه لایحه ارز دیجیتالی را که در ژوئیه ارائه شده بود، تصویب کرد. مقرراتی که چندین اصطلاح کلیدی از جمله دارایی های مجازی و درخواست مجوز برای استخراج ارزهای دیجیتال را تعریف می کنه ، حالا برای بررسی بیشتر اونو به مسئولین مربوطه ارسال می کنه.

سناتور فرناندو سیلوا فاستی، حامی این طرح، فاش کرد که این لایحه پس از یک بحث جنجالی در سنای پاراگوئه به تصویب رسیده است. به گفتۀ این سناتور، هدف این قانون تقویت رشد فعالیت‌های استخراج کریپتو با استفاده از برق مازاد تولید شده در این کشوره.

بدنۀ این قانون شامل تعریفی برای دارایی‌های مجازی، توکن‌ها، استخراج ارز دیجیتال و VASP (ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی) است. همچنین به وزارت صنعت و تجارت این اختیار را می دهد که از ارگان های دولتی خارج از محدودۀ خود برای اجرای این قانون کمک بگیره.

این لایحه به صراحت بیان می‌کنه که استخراج ارز دیجیتال یک فعالیت قانونیه و میگه:

ماینینگ ارزهای دیجیتال، یک صنعت دیجیتال و نوآورانه است. این صنعت از کلیه سازوکارهای تشویقی ارائه شده در قوانین ملی بهره مند خواهد شد.

طبق گزارش ها، پاراگوئه بیش از میزان مصرفش، انرژی تولید می کنه در نتیجه چندین شرکت علاقه مند شده اند تا به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازند و از این مازاد انرژی بهره برداری کنند.

در ماه جولای، کارلوس رجالا، نماینده کنگره پاراگوئه و سناتور فرناندو سیلوا فاستی، لایحه بیت کوین (BTC) را در کنگره ارائه کردند که تعهد قانونگذاران به ایجاد یک سیاست جامع دارایی دیجیتال برای کشورشان را نشان می‌دهد. این قانون اکنون توسط کنگره این کشور تصویب شده و در سال 2022 در مجلس نمایندگان مورد بحث قرار خواهد گرفت.

با توجه به چالش‌های اقتصادی و مالی محلی، به‌ویژه در آرژانتین، ونزوئلا و مکزیک، آمریکای جنوبی به‌عنوان بستر مناسبی برای پذیرش ارزهای دیجیتال مطرح شده است. به عنوان مثال با فروپاشی ارزهای فیات ملی حالا آرژانتینی ها و ونزوئلایی ها به جایگزین های دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان یک گزینه پرداخت مناسب تر روی آورده اند. کشورهای دیگه مثل السالوادور رویکرد کاملا متفاوتی را اتخاذ کرده اند و رئیس جمهور اونها مردم رو به استفاده از بیت کوین تشویق می کند.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز