شهردار نیویورک، اریک آدامز، روز پنجشنبه گفت اولین چک حقوقی او که در روز جمعه می رسد، به طور خودکار از طریق Coinbase Global Inc به ارز دیجیتال تبدیل می شود. در بیانیه ای اضافه شده است که حقوق به اتریوم و بیت کوین تبدیل خواهد شد. شهردار، سال گذشته گفت که سه چک اولیه خود را به بیت کوین خواهد گرفت و نشان داد که قصد دارد شهرش را به "مرکز صنعت ارزهای دیجیتال" تبدیل کند.

آدامز شهردار نیویورک اولین چک حقوقی را در ارز دیجیتال دریافت کرد.

(رویترز) - شهردار نیویورک، اریک آدامز، روز پنجشنبه گفت اولین چک حقوقی او که در روز جمعه می رسد، به طور خودکار از طریق Coinbase Global Inc به ارز دیجیتال تبدیل می شود.

در بیانیه ای اضافه شده است که حقوق به اتریوم و بیت کوین تبدیل خواهد شد.

شهردار، سال گذشته گفت که سه چک اولیه خود را به بیت کوین خواهد گرفت و نشان داد که قصد دارد شهرش را به "مرکز صنعت ارزهای دیجیتال" تبدیل کند.

آدامز در بیانیه ای گفت: «نیویورک مرکز جهان است و ما می خواهیم مرکز ارزهای دیجیتال و سایر نوآوری های مالی باشد.

کوین بیس گلوبال یک صرافی راه اندازی می کند که افراد را قادر به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می کند. علیرغم افزایش محبوبیت رمزارزها در بین خرده‌فروشان و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌کوین و اتریوم، تا حدی به دلیل نوسانات مکرر ارزششان برای تبدیل شدن به رمزارزهای اصلی مورد استقبال برای مبادلات تلاش کرده‌اند.

هم بیت کوین و هم اتریوم در ماه نوامبر به رکورد بالایی رسیدند، اما شاهد کاهش شدید ارزش آنها در سال جدید بودیم. در 10 ژانویه، بیت کوین بیش از 5 درصد سقوط کرد و برای اولین بار از سپتامبر به زیر سطح 40000 دلار سقوط کرد. در معاملات اواخر صبح امروز پنجشنبه، یک بیت کوین 43309 دلار و اتریوم 3250 دلار ارزش داشت.

آدامز همچنین پیشنهاد کرد که مدارس نیویورک دوره‌هایی را در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین تدریس کنند. پیرو این اقدام آدامز، قول مشابهی از طرف شهردار میامی، آقای  فرانسیس سوارز، داده شد و آن این بود که سه چک اولیۀ خودش را مانند شهردار نیویورک به بیت‌کوین تبدیل کند.

مت فریزر، مدیر ارشد فناوری شهر نیویورک در بیانیه ای گفت که آدامز اولین چک حقوق خود را به ارز دیجیتال تبدیل می کند "نمونه ای برجسته" از این که چگونه شهر نیویورک می تواند "مردم را از طریق فناوری با مجموعه ای متنوع از گزینه ها برای مدیریت امور مالی خود توانمند کند."

اگرچه آدامز هنوز سیاست های خاصی را پیشنهاد نکرده است که نیویورک را به هاب ارزهای دیجیتال تبدیل کند، اما علاقه مندان به دارایی های دیجیتال استقبال او از بیت کوین را دلگرم کننده می دانند و معتقدند که موضع او می تواند استارت آپ های دارایی دیجیتال بیشتری را به نیویورک جذب کند.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز