پیش بینی بنیانگذار نکسو(Nexo):قیمت بیت کوین در اواسط سال 2022 به 100،000$ خواهد رسید ترچف(Trenchev) بر این عقیده است که افزایش پذیرش سازمانی می تواند قیمت بیت کوین را تا اواسط سال جاری تا حدود 100،000$  افزایش دهد.

آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev) یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال نکسو(Nexo) معتقده که قیمت بیت کوین تا اواسط سال 2022 به 100 هزار دلار میرسه. به نظر ایشون، این ارزدیجیتال، از نظر پوشش تورم همسطح طلاست. 

در چند ماه آینده معاملات بیت کوین با قیمت 100،00$ انجام خواهد شد؟

با وجود افزایش بیش از 60 درصدی ارزش دلاری بیت کوین در 12 ماه گذشته، بیت کوین سال 2021 را با یک روند نزولی به پایان رساند، زیرا بسیاری از کارشناسان براین باور بودند که قیمت بیتکوین از مرز 100،000$ خواهد گذشت. 

در مصاحبۀ اخیر با شبکه تلویزیونی CNBC ، آنتونی ترنچف گفت که در چند ماه آینده این ارز دیجیتال به این سطح قیمت خواهد رسید.

"من نسبت به بیت کوین بسیار خوشبین هستم  و فکر می کنم که احتمالا در اواسط امسال قیمت آن 100،00$ خواهد شد." 

به گفتۀ این مرد بلغاری 35 ساله: "بسیاری از شرکت های در حال رشد، بی سروصدا در حال پر کردن خزانه های خود با بیت کوین هستند" و این دلیل اصلی افزایش قیمت دلاری بیت کوین است.

همچنین ترنچف افزود:" واقعیت های اقتصاد کلان مثل "پول ارزان"  (وام یا اعتباری که با نرخ بهره پایین گرفته شده) وارد دنیای رمزارزها شده اند و آمده اند که بمانند، چرا که همه به دنبال وامهای اینچنین با بهرۀ کم هستند و این خبر خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال است. به نظر او این دومین دلیلی است که در افزایش قیمت بیت کوین تاثیر گذار است.

هنگام صحبت در مورد فرآیندهای مالی فعلی، باید به تورم فزایندۀ  ناشی از بحران COVID-19 (کرونا) و چاپ انبوه ارزهای فیات نیز اشاره کرد. که تقریبا نرخ تورم را در ایالات متحده به 7% رسانده و این بالاترین میزان نرخ تورم در 40 سال گذشته در این کشور بوده است، در حالی که در کشورهایی مثل ترکیه نرخ تورمشان تا 36% افزایش داشته است.

این مدیر ارشد اجرایی نتیجه گیری کرده که این مورد هم می تواند دلیل احتمالی دیگری باشد که قیمت بیت کوین از هم اکنون بیش از 2 برابر شده است که از نظر پوشش تورمی بسیار مناسب و همسطح طلاست.  

کشورهای بیشتری در حال پذیرش بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی هستند

ترنچف، علاوه بر پیش بینی های قیمتی خود در مورد بیت کوین، این مورد را نیز به آن اضافه کرد که بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای منطقه آمریکای لاتین که درگیر مشکلات مختلف مالی هستند، توانایی این را دارند که از اقدام السالوادور برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی کشور پیروی کنند.

"به نظر من کشورهای حوزۀ آمریکای لاتین که بلحاظ اقتصادی مشکلاتی دارند، مجبورند ارزهای خود را به کمک رمزارزها مدیریت کنند و همچنین برای بانک های مرکزی ای که با برخی چالش ها مواجه هستند، رمزارزها نقش مهمی دارند. بنابراین قطعا همۀ آن ها نامزدهای بالقوه ای برای پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی هستند و شگفت آور است که ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین در مدت کوتاه 13 سال توانسته اند چنین پیشرفتی داشته باشند."

چند روز پیش، رئیس جمهور السالوادور- نجیب ابوکیله- نیز پیش بینی های مشابهی را به اشتراک گذاشته بود. باور وی این است که دو کشور دیگر نیز مسیر کشور اورا در پیش خواهند گرفت و در 12 ماه آینده، بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت خواهند شناخت.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز