ورود به دنیای متاورس بدون کریپتوکارنسی که لطفی نداره! به ظاهر بعضی از کشورها در جهت محدود کردن رمزارزها قانونهایی تصویب میکنند و اتحادهایی هم تشکیل میدن ولی پشت این اقدامها، موسسات مالی بزرگ و حکومتها در حال استخراج یا خرید رمزارزها هستند تا از این غافله عقب نیفتند و در آینده در موقعیت ضعف قرار نگیرند!

مایکروسافت برای نزدیک شدن به دنیای متاورس شرکت اکتیویژن را با قیمت 68.7 میلیارد دلار خرید!

مایکروسافت، غول نرم افزاری، امروز اعلام کرد که قراردادی را برای خرید Activision Blizzard، یکی از بزرگترین توسعه دهندگان و ناشران بازی در دنیای بازی، منعقد کرده است. این معامله که شامل یک تراکنش تمام نقدی به ارزش 68.7 میلیارد دلار است، به مایکروسافت مالکیت فرنچایزهای مهمی مانند Call of Duty، Candy Crush، World of Warcraft و Diablo را می دهد. این شرکت همچنین اشاره کرد که این خرید بلوک‌های ساختمانی برای متاورس فراهم می‌کند.

Activision Blizzard، یک شرکت سازنده بازی با بیش از 10000 کارمند در سراسر جهان است. بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده، این معامله شامل معامله ای به ارزش 68.7 میلیارد دلار است که بزرگترین خرید از این نوع توسط این شرکت است. در مورد خرید، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، اظهار داشت:

ما عمیقاً روی محتوا، انجمن و فضای ابری در سطح جهانی سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا دورۀ جدیدی از بازی را آغاز کنیم که بازیکنان و سازندگان را در اولویت قرار می‌دهد و بازی را ایمن، فراگیر و در دسترس همگان می‌سازد.

این خرید به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا کنترل فرنچایزهای بزرگی مانند Call of Duty، Candy Crush، World of Warcraft و Diablo را در دست بگیرد، که با هم بیش از 400 میلیون بازیکن فعال در ماه دارند.

بازی به عنوان بخش محوری متاورس

از نظر نادلا مدیر عامل مایکروسافت، خرید اکتیویژن رشد مایکروسافت و محیط بازی این شرکت را تسریع می‌کند و زمینۀ ورود مایکروسافت به دنیای متاورس را فراهم می‌کند. نادلا در این باره اظهار داشت:

بازی امروزه پویاترین و هیجان انگیزترین مقولۀ سرگرمی در تمامی پلتفرم هاست و نقشی کلیدی در توسعۀ پلتفرم های متاورس خواهد داشت.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز