واکنش مثبت بازار رمزارزها به صحبتهای رییس بانک مرکزی آمریکا

هر وقت صحبتهای جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد شاخص های اقتصادی و نرخ بهره یا کم شدن میزان خرید اوراق قرضه و امثال اینها انجام میشه بازار ارزهای دیجیتال واکنش نشون میده. با افزایش تورم، بانک مرکزی ایالات متحده اقدامهایی برای حفظ ثبات قیمت ها شروع کرده.

دیروز 15 دسامبر 2021، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که "با تورم به همان اندازه که هست، باید در زمان درست سیاست گذاری کنیم." نرخ تورم ایالات متحده در حال حاضر بالاترین نرخ تورم در چهار دهه گذشته است و 6.8٪ است در حالی که هدف فدرال رزرو فقط 2٪ هست.

بانک مرکزی برای مبارزه با این تورم سرسام آور اعلام کرد که قصد داره برنامه خرید اوراق قرضه خودش رو سریعتر از اون چیزی که در ابتدا پیش بینی کرده بود، کم کنه. این کار کمک میکنه تا زمینه برای حداقل سه تا افزایش نرخ بهره توی سال 2022 فراهم بشه. 


کاهش خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو

تاثیر افزایش نرخ بهره که در حال حاضر 0.25٪ هست در وام مسکن و وام خودرو می تونه به اشتغال آسیب وارد کنه. پاول در ادامه گفت: «ما هنوز در بخش مشارکت نیروی کار بهبود خوبی نداریم و این پدیده که از دوران پاندمی بوجود اومده ممکنه برای مدتی ادامه داشته باشه. در عین حال ما باید الان سیاست گذاری کنیم چون تورم بسیار بالاتر از مقداریه که هدف ماست.

بانک مرکزی همچنین تا اواسط ماه مارس 2022 کاهش خرید اوراق قرضۀ خودش رو ادامه میده. روندی که از مارس 2020 آغاز شده بود.

بعد از این صحبت ها بیت کوین به سطح 50000 دلار نزدیک شد اما نتونست مقاومت رو در این ناحیه بشکنه. طبق گفته CoinGecko در حال حاضر با قیمت حوالی 48000 دلار تا 49000 دلار معامله می شه.

اتریوم هم با افزایش 3.6 درصدی روزانه، به بالای 4000 دلار رسید. سایر دارایی‌های کریپتویی که در حال حاضر افزایش پیدا کردند عبارتند از Solana (SOL) 9.7٪، Avalanche (AVAX) 14.7٪، و Chainlink (LINK) با 8٪ افزایش در روز.

منبع: https://beincrypto.com

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز