در زمانه ای که درز اطلاعات شخصی به صورت آنلاین رایج شده، خرید بیت کوین بدون نیاز به تکمیل فرآیند تأیید هویت احتمالاً ایدۀ خوبی میتونه باشه. برای آشنایی با چهار راه برای خرید بیت کوین بدون احراز هویت، ادامه مطلب رو بخونید.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین

مسلماً ساده‌ترین راه برای خرید بیت‌کوین بدون تأیید احراز هویت، استفاده از دستگاه خودپرداز بیت‌کوین (BTM) و خرید مبلغی بدون محدودیت تأیید هویت هست. در حالی که برخی از BTMها برای همه تراکنش‌ها به تأیید هویت نیاز دارند، اکثر آنها به شما این امکان رو می‌دهند بدون اطلاع از مشتری (KYC) خرید کنید، مشروط بر اینکه زیر یک آستانه مشخصی خرید کنید.

طبق CoinATMRadar، بیش از 34000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در 77 کشور مستقر هست. بنابراین به احتمال زیاد یک BTM در شهر شما یا شهری نزدیک شما وجود داره.

برای خرید بیت کوین با استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین، ابتدا باید پول نقدی را که می خواهید به بیت کوین تبدیل کنید را در بانک خود یا یک دستگاه خودپرداز ارز فیات برداشت کنید. همچنین برای دریافت رمزارزهای خریداری شدۀ خودتون از دستگاه به یک کیف پول بیت کوین نیاز دارید. در مرحلۀ بعد، به یک دستگاه خودپرداز بیت کوین می روید و مقدار بیت کوینی را که می خواهید بخرید تایپ میکنید و پول نقد را وارد میکنید و در نهایت، باید به دستگاه اجازه بدید تا کد QR کیف پول شما رو برای دریافت رمزارزهای اسکن کنه.

لطفاً توجه داشته باشید که روند دقیق خرید بیت کوین از طریق دستگاه خودپرداز بیت کوین ممکنه از ماشینی به ماشین دیگه فرق کنه. با این حال، تا زمانی که زیر محدودیت KYC بمونید، میتونید بیت کوین رو بدون احراز هویت بخرید.مگر اینکه مقررات واضحی در مورد خرید بیت کوین بدون KYC در حوزه قضایی شما وجود داشته باشه.

برنامه های بیت کوین بدون KYC

اگر هیچ دستگاه خودپرداز بیت کوین در منطقه شما وجود نداره یا ترجیح می دید بیت کوین خودتونو به صورت فیزیکی خریداری نکنید، برنامه های بدون KYC بیت کوین هم وجود داره!

در حالی که اکثر صرافی‌های پیشروی رمزارز، رویه‌های KYC را برای شناسایی کاربران خود اجرا می‌کردند، برنامه‌های متعددی متولد شدند که بدون نیاز به KYC بتونید ازشون بیتکوین بخرید!

اپلیکیشن‌های بیت‌کوین مثل Bitkipi، GetBittr، و Relai فروشگاهی را در سوئیس راه‌اندازی کرده‌اند که در آن قوانین به استارت‌آپ‌های بیت‌کوین اجازه می‌دهد تا حداکثر ۱۰۰۰ فرانک فرانک (۱۰۸۸ دلار = ارزش بیت‌کوین در روز) بدون نیاز به تکمیل فرآیند KYC به خریداران بفروشند. بیت کوین داران در اروپا می توانند بیت کوین را بدون نیاز به احراز هویت فقط با چند تا کلیک در یک برنامه بیت کوین بدون KYC خریداری کنند.

متأسفانه، به دلیل قوانین مختلف در حوزه های قضایی مختلف، برنامه های بدون KYC بیت کوین در سطح جهانی در دسترس نیستند.

صرافی های غیرمتمرکز بیت کوین

اگر در مجاورت خود دستگاه خودپرداز بیت کوین ندارید و برنامه های بیت کوین-KYC در محل شما به کاربران خدمات ارائه نمی دهند، بهترین گزینه خرید بیت کوین در یک صرافی غیرمتمرکز بیت کوین مانند Bisqهست.

Bisq یک برنامه دسکتاپ است که شما رو با خریدارها و فروشنده هایی در سطح جهانی که روش‌های پرداخت مختلف را می‌پذیرند، مرتبط می‌کنه. همچنین می‌تونید از ارزهای دیجیتال و توکن‌های دیگه برای خرید بیت‌کوین در این پلتفرم استفاده کنید.

برای خرید بیت کوین در Bisq اول باید به وب سایت دسترسی داشته باشید و نرم افزار را دانلود کنید. بعد از بارگیری برنامه، ارز ملی مورد نظر خودتونو انتخاب کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد، باید حساب سپرده تجاری و کارمزد خودتونو با بیت کوین تامین کنید (حتی اگر قصد خرید بیت کوین را دارید). این برای پوشش هزینه ها و سپرده امنیتی در صورت وجود مشکلاتی در تجارت (از طرف شما) است. در مرحله بعد، باید پیشنهادی را انتخاب کنید که از نظر قیمت، مبلغ و روش پرداخت برای شما مناسب باشه. بعد از انتخاب یک پیشنهاد، سپرده امنیتی شما به یک حساب امانی چند امضایی وارد می شود. در نهایت، پرداخت رو انجام می دید و بیت کوین خریداری شده شما به کیف پول Bisq شما منتقل میشه. حالا می تونید موجودیتونو به کیف پول شخصی دلخواه منتقل کنید.

در حالی که خرید بیت کوین در یک بازار غیرمتمرکز و همتا به همتا مستلزم اینه که به شخصی که می خواهید با او معامله کنید اعتماد کنید، بیسک مسلماً یکی از بهترین راه ها را برای خرید بیت کوین بدون نیاز به اشتراک گذاری هویت شما ارائه می ده.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت همیشه به معنی ناشناس بودن نیست.

خرید بیت کوین بدون نیاز به تکمیل فرآیند تأیید هویت، لزوماً به معنی خرید بیت کوین بصورت کاملاً ناشناس نیست.

اگر بیت کوین را در یک دستگاه خودپرداز بیت کوین محلی خریداری می کنید که نیازی به تأیید هویت نداره ولی دوربینی در هنگام استفاده از اون به سمت شما نشانه رفته باشه، نمیتونید به صورت ناشناس بیت کوین را ازش خریداری کنید.

این مورد در هنگام استفاده از برنامه های بدون KYC صدق نمی کنه. این برنامه ها معمولاً از شما می خواهند که برای پرداخت رمزارزهای خود یک حواله بانکی انجام دهید. به عنوان مثال، در صورتی که برای جرایم مالی تحت بازجویی قرار بگیرید، این تراکنش بانکی می تونه به خرید بیت کوین شما مرتبط بشه.

خرید بیت کوین در یک بازار غیرمتمرکز و همتا به همتا معمولا خصوصی تر از استفاده از یک اپلیکیشن بیت کوین هست. با این حال، با استفاده از اکثر روش‌های پرداخت، همچنان باید نام و برخی اطلاعات خود را با گیرنده به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، وقتی بیت کوین را در Bisq با Revolut خریداری می کنید، فروشنده نام و IBAN شما رو می بینه.

خرید بیت کوین بدون احراز هویت یک راه عالی برای افزایش حریم خصوصی مالی شما و جلوگیری از درز اطلاعات شخصی آنلاینه. اما باز هم، خرید بیت کوین بدون احراز هویت لزوماً به معنی خرید ناشناس نیست.

اقتصاد سبز