قانونگذاران فنلاند بازاریابی ارزهای مجازی را محدود می کنند

اداره نظارت مالی فنلاند احکام سخت گیرانه تری را در مورد بازاریابی ارزهای دیجیتال منتشر کرد.

قانونگذاران فنلاند با توجه به افزایش هیاهوی ارزهای دیجیتال، اعلامیه رسمی خود را اعلام کردند. در 24 نوامبر، مرجع نظارت مالی (FIN-FSA) اعلام کرد:

بنابراین از این به بعد فقط ارائه دهندگان ارزهای مجازی ثبت شده می توانند ارزهای مجازی و خدمات مرتبط را در فنلاند بازاریابی کنند یعنی بازاریابی ارزهای مجازی در فنلاند فقط برای اشخاصی که به عنوان ارائه دهندگان ارز مجازی در فنلاند فعالیتشان را ثبت کرده اند ممکن خواهد بود.

فنلاند از نظر اقتصادی کشوری بسیار آزاد است و در رتبه هفدهم در شاخص آزادی اقتصادی قرار دارد. سباستین سونتاگ، مدیرعامل LocalBitcoins پس از دریافت مجوز FSA خود در سال 2019 گفته بود:

"کنترل ها در بخش مالی از کیفیت بالایی برخوردار است و موقعیت مشتریان به خوبی محافظت می شود."

به نظر می رسد که FSA مشتاق محافظت از سرمایه گذاران به ویژه خرده فروشی ها است که بیشتر تحت تأثیر فعالیت های بازاریابی هستند. 

بیانیه مطبوعاتی FSA پاسخی مستقیم به افزایش بازاریابی ارزهای مجازی و خدمات مرتبط در سراسر فنلاند است. رسانه‌های فنلاند ترافیک فزاینده‌ای را برای مقالات ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند و سرمقاله اخیر نشریه اصلی هلسینکی تایمزهم اشاره به این دارد که نویسندگان مطبوعاتی به این نتیجه رسیدند که کریپتو در فنلاند از محبوبیت خوبی برخوردار است و این محبوبیت را برای سال‌های آینده حفظ خواهد کرد.

در جاهای دیگر فنلاند، پذیرش کریپتوهای محلی در حال ظهور است. شرکت فنلاندی ورزش‌های الکترونیکی Elisa Esports از همکاری با شرکت ارزهای دیجیتال Coinmotion برای تقویت صحنه ورزش‌های الکترونیکی شمال اروپا خبر داد.

با این حال، فهرست نهادهای نظارت شده فعال در فضای ارزهای دیجیتال و ارزهای مجازی هنوز کوچک است. کمتر از 10 شرکت ثبت شده است، بنابراین اطلاعیه اخیر ممکن است اشاره ای به مقررات آینده و چشم انداز نظارتی در حال تحول باشد.

بسیار مهم است که FSA نمی تواند در مورد مشتریان فنلاندی که از وب سایت های خارجی بازدید می کنند نظری بدهد. همچنین تبلیغات در وب سایت های بین المللی بصورت واضح و صریح شهروندان فنلاندی را هدف قرار نمی دهند...پس این نوع محدودیت ها خودشان محدودند!

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: مجموعه اقتصاد سبز