بله رشد مجبوبیت رمزارزها در سال 2021 تا حدی بالا رفته که Dogecoin و Ether در 10 جستجوی برتر سال 2021 گوگل قرار گرفته اند! Dogecoin چهارمین خبر محبوب گوگل در سال 2021 توانسته هم در سطح جهانی و هم در ایالات متحده صاحب این عنوان در بین جستجوها و اخبار مهم دنیا بشه. ارزهای دیجیتال اتریوم (ETH) و Dogecoin (DOGE) در فهرست پرجستجوترین عبارات جهان در سال 2021 گوگل قرار دارند.

روز سه‌شنبه، گوگل فهرست سنتی سالانه خود را از برترین جستجوهای سال منتشر کرد و آنها را به چندین دسته از جمله جستجوها، اخبار، افراد، بازی‌ها، فیلم‌ها و موارد دیگر تقسیم کرد.

طبق آمار گوگل ترندز، Dogecoin چهارمین عبارت خبری محبوب در موتور جستجوی گوگل در سال 2021 بوده.

این عنوان، هم در سطح جهانی و هم به طور جداگانه در ایالات متحده اکنون متعلق به Dogecoin است. همچنین اخبار مربوط به پرس و جو در مورد «قیمت اتریوم» اکنون در رتبه 10 قرار دارد.

ارزهای رمزنگاری شده در میان اخبار برتر جستجو شده قرار دارند اخباری مثل افغانستان، سهام AMC، واکسن COVID-19، سهام GME و امثالهم در این فهرست قرار دارند. این اتفاق امسال در حالی افتاده است که در سال 2020 حتی یک ارز رمزنگاری شده هم در لیست جستجوهای برتر قرار نگرفته بود.

شایان ذکر است که بیت کوین (BTC)، با ارزش ترین ارز دیجیتال در بازار، در هیچ دسته ای از جستجوهای سال 2021 در سراسر جهان و یا در ایالات متحده وجود ندارد.

عبارات پر جستجوی گوگل در سال 2021 بترتیب عبارتند از:

Afghanistan

Amc stock

Covid Vaccine

Dogecoin

GME Stock

Stimulus check

Georgia Senate Race

Hurricane Ida

Covid

Ethereum Price

Dogecoin که در سال 2013 راه اندازی شد، به عنوان یکی از موفق ترین ارزهای دیجیتال در سال 2021 ظاهر شد و در اوایل سال جاری وارد لیست 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار شد. قیمت DOGE امسال به شدت افزایش یافته است، تا حد زیادی به لطف تایید مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، که شروع به تبلیغ فعالانه DOGE در توییتر در سال 2020 کرد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، DOGE در 365 روز گذشته تقریباً 5100 درصد رشد داشته است، در مقایسه با 632 درصد برای اتر. در مقابل، بیت کوین در سال گذشته حدود 160 درصد رشد داشته است.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز