Dash برنامۀ خرده فروشی مصرف کننده را برای خرید در فروشگاه های سراسر آمریکا راه اندازی می کند.این برنامه به مصرف کننده ها این امکان رو میده که بتونن در بیش از 155000 مکان فروشگاهی  و 125خرده فروش آنلاین در سراسر ایالات متحده خریدهاشونو با رمزارز دش انجام بدن. Dash از راه اندازی DashDirect خبر داده است که یک برنامۀ مخصوص برای مصرف کننده است و به کاربران این امکان رو میده که بتونن ارز رمزنگاری شدۀ DASH رو در فروشگاه های سراسر آمریکا خرج کنند.

در اطلاعیه ای که روز سه شنبه منتشر شد، توسعه دهنده های رمزارز Dash اعلام کردند كه برنامۀ جدیدشون که متمرکز بر مشتری مداریه، این امتیاز جالب رو برای خریدارها داره که تا 12٪ مبلغ خرید در حساب خریدارها پس انداز میشه.

آقای مشعل گرین والد ، بنیانگذار DashDirect و مدیر عامل شرکت CrayPay در مورد برنامۀ تخفیف خرید با رمزارز دش گفت: "خریدارها بعد از اینکه مقدار دقیق خریدشون رو در برنامه وارد کردند ، تخفیف فوری تا 12٪ براشون اعمال  میشه."

"این برنامۀ تشویقی جالب به هر کسی این امکان رو می ده که رمزارز Dash رو به راحتی مثل استفاده از دلار آمریکا که همه جا پرداختش متداول و راحته، در خریدهای روزمره اش استفاده کنه و بجای دلار، دش بپردازه. اما خرید با رمزارز دش نسبت به خرید با دلار دو تا مزیت اضافی داره. اول اینکه خریدار از یک نوع پول و شبکۀ پرداخت غیرمتمرکز استفاده میکنه و مزیت دوم برخوردار شدن از سیستم تخفیفی هست که دش برای خریدارها در نظر گرفته و اون پس انداز شدن درصدی از مبلغ خرید در حساب خریداره که طبق توضیحی که داده شد، بصورت میانگین 5% از مبلغ کل خریده.

با فعال شدن این قابلیت جالب در دش، کاربرها میتونند با پرداخت رمزارز Dash در خرده فروشی های معروف آمریکا مثل:

 Best Buy ، Staples ، Chipotle ، Home Depot و غیره خرید کنند. به گفته گرین والد ، راه اندازی اولیۀ این طرح فعلا محدود به ایالات متحده هست ولی در حال حاضر تقاضا برای این سرویس از طرف چندین کشور دیگر وجود دارد.

گرین والد همچنین گفته که ما باید شبکۀ مشتریان خودمون رو گسترش بدیم و برای هر کشوری که واحد پول و زبان متفاوتی داره اپلیکیشن و شبکۀ پشتیبانی مون رو براشون بومی سازی کنیم.

به گفتۀ رئیس DashDirect، این پلت فرم از فناوری پرداخت Dash استفاده می کنه تا پرداخت فوری و کم هزینۀ مورد نیاز برای تراکنش های خردی که مبتنی بر تکنولوژی رمزنگاری هستند رو برای مردم فراهم کنه.