Changpeng Zhao مدیر عامل بایننس میگه: سیستم های متمرکز اینجا هستند تا بمانند CZ مدیر عامل بایننس در ویدئوهای سال نو مناظره هایی انجام داده و درباره طرح های Ponzi و  DeFi و چگونگی انتخاب و لیست شدن رمزارزها توسط بایننس صحبتهایی کرده.در یکی از ویدئوهای آمیخته به شوخی و صندلی داغ که در اواخر سال 2021 برگزار شد، مدیر عامل بایننس ، چانگ پنگ ژائو به یکسری توئیت های انتخاب شده از مجموعۀ  بایننس پاسخ داد.

پیام قابل توجه این مدیر تجاری چینی–کانادایی این بود که صرافی های متمرکز مثل بایننس در سال 2022 و بعد از اون همچنان باقی خواهند ماند .

CZ با ارسال توییتی بارگذاری شده پاسخ دندان شکنی به ادعای جنبه های تاریک مالی متمرکز و همچنین آیندۀ مالی غیرمتمرکز داد و گفت: " امروزه ما همچنان به سیستم های متمرکز برای ادغام با صنعت مالی سنتی نیازمندیم تا بتونیم پول رو به ارزهای دیجیتال وارد و از اون خارج کنیم."

او با اشاره به این که بازار ارزهای دیجیتال هنوز یک صنعت نوپاست اشاره کرد به اینکه بازار ارزهای دیجیتال بستر مستعدی برای هکرها، طرح های Ponzi و کلاهبردارهاست.

حتما خوانندگان علاقمند در این زمینه یکی از انواع کلاهبرداری های ارز دیجیتال(Rug Pull) را در سال 2021، با نام توکن اسکوئید گیم (SQUID ) به یاد می آورند که قبل از دامپینگ، 45،000% سود داشت. در اوایل نوامبر، بایننس تحقیقاتی را در مورد این توکن برای ردیابی وجود ارتباط با استراتژی پامپ و دامپ(Pump and Dump ) آغاز کرد.

به ناچار هنگامی که در مورد طرفداری از یکی از پروژه های بلاک چین خاص، یا حتی رمزارزهایی که طبق گفته یکی از کاربران توییتر "کاملا جعلی" هستند، صحبت هایی زده شد ، CZ چنین تحلیلی را عنوان کرد:

"احتمالا بایننس حدود ششصد یا هفتصد رمزارز را از بین 6 میلیون رمزارز لیست می کند. بنابراین از هر 10،000 رمزارزی  که تا به حال ایجاد شده ، بایننس تنها یک مورد را لیست میکند. این چیزی در حدود 0.01%  است. که عدد بسیار کمیست ."

در حالی که انتخاب رمزارز، موضوعی بحث برانگیزه، مدیریت سخت گیرانه تر صرافی های متمرکز(CEX) در طی سال 2021  همچنان وجود داشته. جای تعجبی نیست در حالی که CEX ها به طور کلی در ماه آگست سال جاری تحت فشار قرار گرفته بودند، بایننس ترکیه اخیرا به دلیل عدم رعایت مواردی علیه پولشویی 8 میلیون لیر جریمه شد!

در همین زمینه: بایننس خرید Swipe را نهایی می کند و برای خروج مدیر عامل آماده می شود.

از نظر رشد گروهی ، بایننس در حال حاضربیش از 90 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد که در نظر دارد تیم خود را که شامل چند هزار Binancians است را کوچکتر کند. سال 2021 با انفجار بزرگی آغاز شد، زیرا که مصوبات قانونی در کانادا و بحرین خدمات بایننس را برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به ارمغان خواهد آورد.

در همین حال  CZ  به نگه داشتن دو رمزارز مورد علاقه خود به نام های بایننس کوین(BNB) و بیت کوین (BTC) ادامه خواهد داد. او در سال 2021 با رسیدن به رتبه 36 در بین 100 نفر برتر در Cointelegraph در زمینه بلاک چین، سال نو را به همه ما تبریک گفته و همچنین گفته که " مثل سالهای پیش در سال 2022 هم کماکان بر روی بازخوردهایی که از کاربران بایننس گرفته کار خواهد کرد."

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز