مدیران صندوق های سرمایه گذاری در حوزۀ رمزارزها برای به حداکثر رساندن سود، این روزها از توکن های صرافی استفاده می کنند. ریزش قیمت ها در بازار کریپتوکارنسی معمولاً با خوشحالی بسیاری از علاقه مندان به کریپتو همراه است چون ریزش ها را فرصتی برای خرید میدانند. اخیرا نشانه هایی دیده شده که مدیران صندوق‌های رمزنگاری توکن‌های بومی صرافی‌های ارز دیجیتال را برای حمایت از موقعیت خودشون در بازار خریداری می‌کنند. بر اساس گزارش بلومبرگ، معامله گرها به احتمال زیاد در طول ریزش و زمستان بیتکوین، توکن های دیگری به جز بیت کوین خریداری می کنند. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذارهای ارز دیجیتال برای مقابله با ماهیت ذاتی و نوسانانی شدید بازار کریپتو به این استراتژی مشترک رسیده اند و طبق اون عمل میکنند.

جف دورمن، مدیر سرمایه گذاری صندوق دارایی های دیجیتالی Arca، اظهار داشت که توکن های صرافی ها دارایی های هستند که مثل یک سپر از پورتفوهای سرمایه گذاری دفاع میکنند. او ادامه داد در حالی که بسیاری از مردم تمایل دارند بیت کوین را یک دارایی دفاعی بدانند، اما توکن های مخصوص صرافی ها مثل BNB،FTT،Leo،KCSکه هم جریان نقدینگی خوبی دارند وهم درآمدشون قابل قبوله و اینطوری پورتفو ها رو در برابر نوسانات بازار محافظت و ازسودشون فاع میکنند بیشتر شایستۀ عنوان دارایی دفاعی هستند.

به نظر می رسه که این موضوع تا حالا درست بوده بعنوان مثال بازدهی عظیم Arca از فروش دارایی های Leoکه رمزارز مخصوص صرافی بیتقینکس هست را میشه در نظر گرفت . در سال 2019 این شرکت 3 میلیون دلار توکن ابزار Bitfinex، Unus Sed Leo را به قیمت 1 دلار برای هر توکن خریداری کرد.

بعداً آنها را با سود کلان حدود 5.5 دلار به ازای هر توکن فروخت. مدیر پورتفولیو حسن بصیری، اذعان داشت که این یکی از بهترین سرمایه گذاری های ریسکی شرکت است که برای ما پاداش خوبی داشت.

توکن های صرافی رشد زیادی را مشاهده می کنند

دورمن همچنین خاطرنشان کرد که توکن‌های صرافی در بازار نزولی انعطاف‌پذیری بیشتری نشان می‌دهند چرا که صرافی ها در هر صورت از نوسانات سود می برند. در این حالت، حجم معاملات پلتفرم آنها تمایل به افزایش دارد، که درآمد آنها را افزایش می دهد و همیشه به عملکرد توکن بومی آنها کمک می کند.

توکن صرافی FTX، با نام FTT، یکی از معدود دارایی های رمزنگاری است که تا کنون به این اصل عمل کرده است. FTTیکی از معدود توکن هایی است که امسال عملکرد قابل توجهی نسبت به سایر دارایی های دیجیتالی داشته است. این عملکرد مرهون صرافی  FTX است که در ماههای اخیر یکی از سریع‌ترین شرکت‌های در حال رشد در فضای کریپتو بوده.

BNB، توکن بومی بایننس، هم میزان رشد فوق العاده ای داشته و هم بلحاظ تعداد دارندگان این توکن برای رقابت با دارایی‌های برجسته‌تر مثل اتریوم برگ برندۀ خوبی در دست دارد. پیشرفت این توکن به حدی بوده که صرافی اعلام کرد که اسم اکوسیستم زنجیره هوشمند بایننس را به دلیل رشد خوبی که توکن صرافی داشته به BNB تغییر میدهیم و همین کار را هم کرد.

با نوسانات فزایندۀ بازار، به ویژه با وجود تنش های جهانی مثل اوکراین و روسیه  و سیاست های محافظه کارانۀ دولت ها، سرمایه گذارهای ارزهای دیجیتال راه سختی دارند و در این بین یاد گرفته اند که فقط روی بیت کوین سرمایه گذاری نکنند. در نتیجه، توکن های صرافی برای کسانی که به دنبال حفظ سرمایه و مراقبت از سودهاشون هستند به نوعی پناهگاه تبدیل شده است.

اقتصاد سبز