SBI Holdings در صرافی رمزارز سنگاپور Coinhako سرمایه گذاری می کند

Coinhako تنها یک ماه قبل از تأمین مالی SBI، تأییدیه نظارتی را از مقامات پولی سنگاپور دریافت کرد.

SBI Holdings  یک گروه مبتکر کسب و کار استراتژیک و یک شرکت خدمات مالی است که در توکیوی ژاپن واقع شده است. 

غول خدمات مالی مستقر در توکیو، SBI Holdings، سرمایه گذاری مشترکی را در Coinhako، اولین صرافی ارز دیجیتال دارای مجوز سنگاپور که توسط مقامات پولی سنگاپور (MAS) تایید شده است، اعلام کرد.

سرمایه گذاری Coinhako از طریق صندوقی انجام شده است که به طور مشترک توسط SBI و بانک Sygnum مستقر در سوئیس ایجاد شده است، یعنی صندوق فرصت دارایی دیجیتال SBI-Sygnum-Azimut (DAO) 

یکی از سخنگویان MAS بر اهمیت بررسی مجوز مشاغل ارزهای دیجیتال تاکید کرد و گفت:

رویکرد MAS به مقررات اینگونه است که ضمن لحاظ کردن قوانین خدمات پرداخت، به دنبال تسهیل نوآوری هم هست و در عین حال تضمین می کند که کنترل های کافی برای مقابله با خطرات کلیدی مانند پولشویی و تامین مالی تروریسم وجود دارد.

کوینهاکو اولین صرافی دارایی‌های رمزنگاری شده از سنگاپور شد که تأییدیه اصولی MAS را برای انجام خدمات رمز پرداخت دیجیتال (DPT) دریافت کرد، همان برنامه مجوزی که بایننس در 13 دسامبر از آن خارج شد. در این رابطه، سخنگوی MAS گفت:

«متقاضیان می‌توانند در صورت صلاحدید درخواست‌های خود را پس بگیرند، که بر اساس آن افرادی که تحت این معافیت فعالیت می‌کنند ملزم به توقف ارائه خدمات پرداخت تنظیم‌شده خواهند بود. Binance Asia Services طرحی را برای توقف منظم خدمات پرداخت تحت نظارت خود به MAS ارائه کرده است.

کوینهاکو با سرمایه گذاری SBI و حضور یک شبکه بین المللی دیگه که از قبل وجود داشت، قصد داره "در حالی که در سنگاپور مستقر هست، تجارت خودش رو به سایر کشورهای جنوب شرقی آسیا گسترش بده." طبق گفته SBI، این صندوق توسط هر دو طرف درگیر با تمرکز بر زیرساخت های بازار مالی و فناوری دفتر کل توزیع شده مدیریت خواهد شد.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز