برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) که مدیر عامل یکی از محبوب ترین صرافی های رمز ارز دنیا بنام کوین بیس است عمارت لوکس 133 میلیون دلاری ای را در لس آنجلس خریداری کرد. برایان آرمسترانگ، مدیر عامل غول ارزهای دیجیتال کوین بیس (Coinbase)، یکی از بزرگترین معاملات املاک و مستغلات را در سال 2021 انجام داد.

مدیران ارزهای دیجیتال از بازار املاک و مستغلات به خوبی بهره می برند. آخرین کسی که این کار را انجام داد کسی نیست جز برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، که به تازگی عمارت لوکس و بسیاری زیبایی در بل ایر(Bel-Air) لس آنجلس، از یک کارآفرین ژاپنی به نام هیدکی تومیتا (Hideki Tomata) خریده است که قبلا متعلق به الن برانفمن(Ellen Bronfman) وارث (عمارت) سیگرام(Seagram) بوده است.

ماجرای پرهزینه برایان آرمسترانگ در لس آنجلس

بنابر گزارش وال استریت ژورنال(The Wall Street Journal)، آرمسترانگ یک ملک مجللبسیار زیبای 133 میلیون دلاری را در لس آنجلس خریداری کرده است. این معامله در دسامبر سال گذشته انجام شد و گزارش های زیادی حکایت از این دارند که یکی از پرهزینه ترین فروش های " خانه مجردی" است که تاکنون در منطقه لس آنجلس انجام شده است. عمارت مجلل مدیر عامل شرکت کوین بیس (Coinbase)، از هیدکی تومیتا (Hideki Tomata) ، بنیانگذار ژاپنی شرکت  Dip Corporation ، خریداری شده است.

شرکت Dip Corporation خدمات استخدام پرسنل و خدمات DX را برای حل مسائل مختلف مرتبط با کار را به مشتریان ارائه می دهد.

این عمارت تقریبا 5 هکتاری که توسط یک معمار صاحب نام بین المللی انگلیسی به نام جان پاوسون (John Pawson) طراحی شده است، هرگز به طور رسمی در بازار عرضه نشد. بلکه، کاملا به طور خصوصی این کار انجام شد. حتی خریدار آن نیز تا همین اواخر ناشناخته بود. جالب این جاست که این کارآفرین ژاپنی در اصل 4 سال پیش این عمارت را به قیمت 85 میلیون دلار خریداری کرده بود.  

مالکان اصلی این عمارت، الن برانفمن هاپتمن(Ellen Bronfman Hauptman) ، وارث عمارت سیگرام(Seagram) و دختر میلیاردر معروف چارلز برانفمن و همسر سرمایه گذارش-اندرو هاپتمن(Andrew Hauptman) بودند. بدینجهت این یک امتیاز بزرگ برای تومیتا (Tomita) به حساب می آمد.

علاوه براین، این ملک شامل یک عمارت اصلی 19،000 فوت مربعی و یک عمارت مهانپذیر به وسعت 66،000 فوت مربعی به اضافه یک زمین تنیس ، دو استخر یک زمین موتور و همچنین امکاانات دیگری مانند سینمای خانگی و سالن بدنسازی می باشد است. 

واقعیت جالب این است که این خانه آرمسترانگ (آخرین خانه او در حال حاضر)، تنها خانه طراحی شده توسط پاوسون (Pawson)در لس آنجلس است.

بنیانگذار صرافی کوین بیس

برایان آرمسترانگ -بنیانگذار 38 ساله کوین بیس، سال گذاشته به این صرافی کمک کرد تا به صورت عمومی عرضه شود و آن را به اولین پلتفرمی تبدیل کرد که به طور کامل به ارزهای دیجیتال برای ورود به بورس ایالات متحده اختصاص داده شده است. پس از اعلان عمومی لیست ماه آوریل، مشخص شد که آرمسترانگ جهش قابل توجهی در میزان دارایی خالص خود داشته است. براساس شاخص میلیاردهای بلومبرگ(Bloomberg’s Billionaires Index) دارایی خالص آرمسترانگ در حال حاضر 9.6 میلیارد دلار می باشد.

آرمسترانگ، با خرید آخرین خانه خود، به لیست هم عصران سرمایه گذار خود چون چانگ پنگ ژائو بنیانگذار و موسس صرافی ارز دیجیتال بایننس( Binance’s Changpeng ‘CZ Zhao’) که در اکتبر سال گذشته اولین عمارت خود در دبی را خرید، پیوست.

ترجمه و ویرایش: اقتصاد سبز