برای بار دیگر: سومین نهنگ بزرگ بیت کوین، در دوران سقوط قیمت بیت کوین، 24 میلیون دلاردیگر از بیت کوین را بلعید(خرید).

توضیح: 

نهنگ (Whale) به افراد یا شرکت‌هایی گفته می‌شود که سرمایه بسیار زیادی در یک یا چند رمزارز مثل بیت کوین داشته باشند و می‌توانند با هر حرکتی بازار را تحت تاثیر قرار دهند. از این نهنگ‌ها می‌توان به عنوان “بزرگ‌ترین بازیکن‌های دنیای رمزارزها” یاد کرد.

با بازگشت سومین نهنگ بیت کوین، برای خرید 551 (عدد) بیت کوین دیگر، قیمت هرعدد بیت کوین به حدود 45،219$ رسید. در حالی که سقوط اخیر قیمت بیت کوین جامعه را در حالت ترس وحشت قرار داده ، یک Hodler از این موقعیت استفاده کرد. سومین نهنگ بزرگ بیت کوین، به تازگی پس از کاهش قیمت بیت کوین اقدام به خرید آن نموده (Buy the dip) و انباشته بیت کوین خود را به بیش از 121،000 عدد بیت کوین رساند.

توضیح:

Buy the Dip خرید در کف یعنی پس از کاهش ارزش دارایی ، اقدام به خرید آن نمایید.

در چهارم ژانویه، مشاهده شد که 372 عدد بیت کوین دیگر، که ارزش آن در آن زمان 17،122،242$ بود به آدرس نهنگی اضافه شده است. 

این مقدار خرید نهنگ، خیلی بیشتر از خرید روز قبلش بود که 456 عدد بیت کوین را به طور متوسط به قیمت(هرکدام) 46،363$  خریده بود.

در پنجم ژانویه ، علاوه براین که قیمت هر بیت کوین به زیر 43 هزار دلار رسید، ارزش سهام آن نیز سقوط کرد. این رویداد احساسات بازار را به پایین ترین سطحی رساند که از ماه ژوئیه (تا آن زمان) با آن مواجه نشده بود.

در آن زمان، این نهنگ با خرید مجدد بیت کوین ، به این رویداد واکنش نشان داد و 172 عدد بیت کوین دیگر را به قیمت 7،793،488$ خرید، که تقریبا برابر است با قیمت  43،539$ برای هر بیت کوین .

با بیش از 121،396 بیت کوین، دارایی های نهنگ، تبدیل به رقیب میکرواستراتژی شده است. طبق توییتی از مایکل سیلر(Michael Saylor) در 30 دسامبر، شرکت او در حال حاضر دارای 124،391 عدد بیت کوین است.

به گفته ویل کلمنته(Will Clemente)، تحلیلگر زنجیره ای، بازار بیت کوین به مراتب بیشتر از هر زمان دیگری در سال گذشته توسط فعالیت چنین نهنگ هایی هدایت می شود. 

اقتصاد سبز