رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس می‌گه که بازارهای کریپتو می‌تونند زودتر از اون چیزی که بیشتر مردم فکر می‌کنند به یک موج سهموی صعودی برسند.

در ویدیوی اخیر  Real Vision Crypto، ایشون میگه که بازار کریپتو می‌تونه شاهد یک صعود شیب‌دار باشه. چون حال و هوای این روزهای بازار شبیه حال و هوای صعودی 2015-2016 هست زمانی که کل بازار در عرض چند ماه بیش از 700 درصد رشد کرد.

به گفته پال، پس‌زمینۀ کلان بازار نشون می‌ده که یک بحران در راهه و فدرال رزرو چاره‌ای جز ورود و معرفی بسته‌های نجات نخواهد داشت.

چیزی که جالبه اینه که این نوع حمایت ها شبیه حمایت های سالهای 2015-2016 است. با همین استدلال ما یک ساختار مشابه و یک بازار مشابه داریم.

سال 2019 یک کم عجیب بود، چون ما در تمام سال 2019 بعد از یک دوره کاری بزرگ، اون اصلاح بزرگ رو داشتیم - 300٪ به بالا، بعد بازار با یک اصلاح بزرگ پایین اومد و بعدش رفتیم بسمت صعود سهموی.

من احساس می‌کنم که ممکنه در اینجایی که هستیم زودتر به رشد سهموی بریم، چون فکر می‌کنم در حال نزدیک‌تر شدن به یک بحران بانکی در بانک‌های منطقه‌ای هستیم که فدرال رزرو رو ملزم می‌کنه وارد عمل بشه . از طرف دیگه نرخ‌های بهره در حال خارج شدن از کنترل هستند، بنابراین نرخ‌های بهره بالا میرن و منحنی بازده معکوس میشه و این یعنی خبرهای بدی برای بانک ها در راهه.


برای چک کردن شروع بولران می‌تونید از چارت KRE ETF بانکداری منطقه‌ای استفاده کنید تا ببینیدکجای بازاریم.

 اگر 35 دلار به سمت پایین شکسته بشه، در این صورت زنگ گاوچرانی بازار سرمایه و کریپتوکارنسی به صدا درمیاد چون فدرال رزرو باید فوری سرمایه گذارهای نازک نارنجی و محتاط این شاخص رو نجات بده و البته که بعد از اون بحران ما مشکلات املاک تجاری رو پیش رو خواهیم داشت!

در زمان نگارش این مقاله، KRE ETF در روز تعطیلی بازار با یک کندل مومنتوم نزولی در تایم فریم H4 روی قیمت 43.10 دلار هست.

پال همچنین میگه که این بحران بهانه‌ای به فدرال رزرو می‌ده تا موضع جنگ‌طلبانه خودش رو معکوس کنه و نقدینگی را برای دولت فراهم کنه تا بدهی عظیم ملی اش رو بپردازده.

شاید به همین دلیله که فدرال رزرو حتی بیشتر از این، نرخ‌ها رو کاهش می‌ده، ایجاد یک بحران برای کاهش نرخ بهره، تا بتوانند از بدهی‌ها درآمدزایی کنند. زیرا اگر این کار را نکنند، باید پول بیشتری چاپ کنند زیرا نرخ های بهره برای پرداخت بدهی بالاتر است و این به یک فاجعه کامل تبدیل می شود.

اقتصاد سبز

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ما با هم رشد میکنیم!

Together we grow