اگر شما یک سرمایه گذار یا معامله گر جدید در بازار کریپتو هستید، ممکنه این اصطلاحات را زیاد شنیده باشید. معامله گرهای کریپتو اغلب از این واژه ها استفاده می کنند که ممکنه توسط تازه واردها درک نشود. در اینجا ما این دو مفهوم را به‌طور خاص برای تازه‌واردها توضیح میدیم. به طور خلاصه،معامله های long و short منعکس کننده دو جهت صعودی و نزولی معاملات برای ایجاد سود هستند. در یک معامله long تریدر کریپتو امیدوار است که قیمت از یک نقطه مشخص افزایش یابد. در این مورد میگیم که تریدر«long میکنه» یا ارز دیجیتال رو میخره و در یک پوزیشن short تریدر انتظار داره که قیمت از یک نقطه معین کم بشه یعنی تریدر short میکنه یا ارز دیجیتال رو میفروشه.

در قسمت اول به طور کامل در مورد معاملات short توضیح دادیم حالا:درک معاملات long:

اگر بازار صعودی باشه تریدرها علاقمند به ادامه فعالیت long هستند. باز کردن پوزیشن های long یا خرید میتونه سود قابل توجهی را در طول رالی ایجاد کنه مثل اتفاقی که در پایان سال 2017 شاهدش بودیم یا رالی بلندمدتی که از نوامبر 2020 آغاز شد.

نکاتی برای قبل از باز کردن یک موقعیت long:

همانطور که قبلا توضیح داده شد، باید مطمئن شوید که حرکت خود را با تحلیل قابل اعتمادی پیش میبرید. میتونید منتظر بمانید تا قیمت از یک سطح مقاومتی قوی عبور کنه یا با این امید که برای مدتی وضعیت ادامه داره به معاملات long بپردازید.

رویکرد دیگری که وجود داره و سرمایه گذارهای ثروتمند آن را ترجیح میدهند، خرید و نگهداری کردن ارز دیجیتال است. در این حالت آنها مدام با ارزها به معامله نمی پردازند بلکه ماه‌ها یا حتی سال‌ها با این انتظار که ارزش ارز دیجیتال افزایش پیدا میکنه اون رو نگه میدارند.

این استراتژی مستلزم سپرده های خرد نیست و برای تریدرهای کوچک که به دنبال  نوسانات کوتاه مدت بیت کوین و آلت کوین ها هستند مناسب نیست.

تریدرهای بزرگ با استراتژی خرید در کف Buy the Dip و فروش در اوج Sell the Peak توجهی به اصلاحات موقتی بازار ندارند و در قیمت های پایین خریدارند و در قیمت های بالا فروشنده.

 تریدرهای خرید میتونند از الگوهای نموداری کلاسیک مثل کف دو قلو Double Bottom، سر و شانۀ معکوس Inverted Head and Shoulders، مثلث صعودی Ascending Triangle یا الگوهای پرایس اکشن استفاده کنند.

نکاتی برای بعد از باز کردن پوزیشن long:

به خاطر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با ارز های خارجی یا سهام نیست. از این رو ممکن است تحلیل تکنیکال روی چارتهای مربوط یه رمزازها به خوبی کار نکند چون نوسانات قیمت اغلب تریدرها را غافلگیر میکند. با این حال، شما باید همه عواملی را که میتونند در روند قیمتی تغییر ایجاد کنند، در نظر بگیرید.

خبر خوب برای تریدرهای صعودی یا bullish این است که برخلاف جفت‌های فارکس (forex pairs) که هدف بلندمدت خاصی ندارند، ارزهای دیجیتال مثل سهام شرکت عمل می‌کنند. آنها بیشتر در برابر دلار آمریکا معامله می شوند و تمایل به حرکت بالاتر دارند.

آیا میشود در تمام بازارهای مالی معاملات long یا short باز کرد؟

بله تریدرها در هر بازاری میتوانند پوزیشن های  long و short بگیرند.

اگر در حال معامله مشتقات هستید، اَشکال پیچیده تری از معاملات long و short وجود دارد. به عنوان مثال، اگر شما معاملات آپشن تریدینگ یا قرار داد اختیار معامله (Trade Options) را انجام میدید از چندین ترکیب معاملاتی long و short استفاده میکنید. 

تریدرها تلاش میکنند تا روندهای شکل گیری را درک کنند تا تصمیم های درستی بگیرند. با این حال long یا short تنها نیمی از کار است چون پیدا کردن بهترین نقطه ورود بسیار مهم است.

اگر روند معاملات آتی ارزهای دیجیتال را در یک پلتفرم مبادلات رمزنگاری مانند Bybit تماشا کرده باشید، تفاوتی با معاملات معمولی پیدا نمی‌کنید. دلیل اصلی آن این است که معامله گرها در هر دو مورد دقیقاً یک کار را انجام می دهند - پوزیشن های long و short باز کرده و تکنیک های مدیریت ریسک مناسب را اجرا می کنند.

طیف گسترده ای از موقعیت های خرید و فروش وجود دارد که تریدرها ممکن است اتخاذ کنند. یک سرمایه گذار آگاه، مزایا و معایب هر یک از انواع موقعیت های خرید و فروش را قبل از اینکه بخواد آنها را در استراتژی معاملاتی خود بگنجاند درک کرده است.سؤالهای اساسی که در این حرفه وجود داره:
چی بخرم؟ چقدر بخرم؟ کی بخرم؟ چه زمانی بفروشم؟

ارزش رمزارزها بر اساس تصورات بازار در مورد ارزش آنها بالا و پایین می شود. این تصورات بر اساس تحلیل تریدرها است که به الگوهای نمودار قیمت (تحلیل تکینکال) نگاه می کنند و سایر فعالان بازار که اخبار را برای به روز رسانی پروژه (تحلیل فاندامنتال) دنبال می کنند.
انتخاب اینکه چه چیزی و چه زمانی بخرید به میزان دانش و مهارت شما در حوزۀ تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بستگی دارد.