اگر رمز عبور والت تون رو گم کنید یا اگر یادتون نیاد کلیدهای خصوصی تون رو کجا نوشتید؟!! بنظرتون دیگه اصلا هیچ راهی وجود نداره؟ خیر، در اون شرایط شما باید داراییتون رو از دست رفته فرض کنید ولی هنوز یک راه حل و یک روزنۀ امیدی میتونه باشه و اون کمک گرفتن از Crypto Hunter هاست. 

کریپتو هانترها افرادی اند که به دنبال رمزارزهای گمشده یا دزدیده شده اند. اونها حتی میتونند در بازیابی کردن رمز عبور فراموش شده و یا کلیدهای خصوصی از دست رفته به شما کمک کنند. خب اگه میخواهید دقیقا بدونید که به چه افرادی میگند Crypto Hunter یا Cryptocurrency Hunter این درس جالب رو همین الان ادامه بدید و بخونید تا متوجه بشید که این متخصص ها چطوری میتونند بهتون کمک کنند تا رمزارزهای گمشده یا دزدیده شده تون بازگردانده بشند. 

بازیابی رمزارزهای از دست رفته و دزدیده شده با کمک Crypto Hunterها:

Crypto Hunterها هم با دارندگان ارزهای دیجیتال و هم با سازمان های مجری قانون که به جستجو و بازیابی ارزهای رمزنگاری شده ای که به مسیر اشتباهی فرستاده شده اند و یا دزدیده شدند و غیرقابل دسترس اند، همکاری میکنند.

Crypto Hunterها افراد یا شرکت های متخصصی هستند که در امر بازیابی و یا شکستن کیف پول های دیجیتال مهارت دارند و از کامپیوترهای بسیار قدرتمند برای شکستن کلیدهای خصوصی استفاده میکنند.

 Crypto Hunterها خدمات خود رو بصورت آنلاین ارائه میدند. هدفشون جستجوی جزئیات اساسی مثل آخرین کلید خصوصی بخاطر سپرده شده و سایر جزئیات احتمالی که افراد ممکنه در ایجاد کلید خصوصی شون استفاده کرده باشند هست مثل: تاریخ تولد، نام حیوانات خانگی و مشخصات دیگه.

سپس، Crypto hunterها با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری خاص خودشون و به کمک ایجاد صدها یا حتی هزاران ترکیب احتمالی و ممکن تلاش میکنند کلیدهای امنیتی کیف پول ها رو بشکنند.

در بازار Crypto Hunterها فقط برنامه نویسه های کامپیوتری که در مورد رمزارزها اطلاعات دارند، حضور ندارند بلکه افراد غیر متعارف دیگه ای به نام "هیپنوتیزم کنندهای کریپتو" یا  cryptohypnotists هم هستند که از طریق ترفندهای ذهنی مثل هیپنوتیزم، برای بازیابی رمزهای عبور پنهان که در ناخودآگاه افراد هستند، خدمات مدیریت ذهن رو ارائه میدند.

اگر رمز عبورتون رو برای ورود به کیف پول فراموش کردید، هیپنوتیزم کننده های کریپتو میتونند اطلاعات مورد نیاز رو در ذهنتون جستجو کنند و در بازیابیش به کمک تون بیاند.

این یعنی:

 اگر روش متخصصین برنامه نویسی کامپیوتر و فن آوری پاسخ نداد، هیپنوتیزم کنندهای کریپتو، با ادعای بازیابی رمزهای عبور از طریق نفوذ در ضمیر ناخودآگاه افراد به طریق هیپنوتیزم، داده های لازم برای استخراج اطلاعات مربوط به کیف پول ها رو بدست میارند.

البته تمام این فعالیت ها بر روی افرادی انجام میشه که میخواند کریپتوهای خودشون رو بازیابی کنند و اصلا هم غیرقانونی نیست.

انواع مختلف Crypto Hunterها:

نمونه ای از این Crypto Hunter ها شرکت هایی اند که از تکنیک های کاملاً مشابه هکرهایی استفاده میکنند که بیت کوین رو به سرقت میبرند.

آنها میلیون‌ها رمز عبور تولید میکنند و اونها رو در یک کیف پول امتحان میکنند تا زمانی که رمز عبور مناسب رو پیدا کنند. اونها این کار رو هم در هنگام بازیابی رمزهای عبور و هم در بازیابی کیف پول های خراب انجام میدند.

خدمات دیگۀ Crypto Hunterها شامل جستجو و دسترسی به رمزهای عبور موجود و ذخیره شده در فایل های متنی است. در این مورد اونها هزینه ثابت اولیه ای رو دریافت میکنند که معمولاً درصد موفقیت نسبتاً بالایی داره و البته چند روز هم طول میکشه.

یکی دیگه از خدمات Crypto Hunterها ردیابی مسیر هاییه که سارقین و کلاهبردارها، رمزارزهای دزیده شده رو به اون آدرس ها منتقل کردند، که البته عملیات بازیابی آنها با اجازه و همکاری مقامات قانونی کشور امکان پذیر میباشد.

این متخصص ها با مسدود کردن کیف پول ها، جلوی خروج رمزارزها و یا خرج کردنشون رو می گیرند.

متأسفانه این نوع خدمات دارای محدودیت هایی هم هست، چون سارقین در این کار بسیار زیرکانه عمل میکنند و تکنیک هایی رو به کار میگیرند که ردپاشون پاک بشه و امکان ردیابی از بین بره.

مثلا بیت کوین رو به ارزهای دیجیتال جایگزین تبدیل میکنند و یا از طریق صرافی های خارجی پول شون رو نقد کرده و اینطوری عملیات بازیابی رو برای Crypto Hunterها مشکل تر میکنند.

هزینۀ استخدام یک Crypto Hunter چقدره؟

Crypto Hunterها بسته به خدماتی که ارائه میدند دستمزد میگیرند. معمولاً تا 20 درصد از کل موجودی رمزارزهای بازیابی شده رو بعنوان دستمزد دریافت میکنند، چون همچین سرویس تخصصی ممکنه ماه‌ها طول بکشه!

 در هر صورت قیمت ها متفاوت اند و به درصد موفقیت اونها بستگی داره.

در مورد کریپتو هیپنوتیزم کننده ها هم هزینه ها معمولا علاوه بر تعداد جلسات و ساعاتی که در صورت موفقیت در بازیابی اطلاعات دریافت میشه، شامل هزینه ثابتی هم است؛ حتی در صورت عدم موفقیت!

خلاصه:

رایج ترین سناریویی که باعث میشه یک نفر ارزهای دیجیتالش رو از دست بده، فراموشی "کلید خصوصی" کیف پول هست. همونطور که میدونید برای اینکه بتونیم به دارایی های دیجیتال خود دسترسی پیدا کنیم، به "کلید خصوصی" منحصر به فردی نیاز داریم که یک رشته طولانی از کاراکترهای الفبایی/عددی است..

از اونجایی که ارزهای دیجیتال بر روی یک بلاک چین غیرمتمرکز کار میکنند، هیچ راهی یا مرجعی برای مطالبه وجوه دزدیده شده یا از دست رفته وجود نداره که بشه بهشون مراجعه کرد.

این به خود فرد بستگی داره که برای حفظ دارایی و کلید خصوصیش کارهای لازم رو انجام بده یا بی تفاوت باشه. بسیاری از مردم کلید خصوصی خودشون رو فراموش میکنند و این یک مسالۀ تکرار شونده هست که باعث میشه مردم نتونند به دارایی های رمزنگاری شده شون دسترسی داشته باشند.

خطر دیگه ای که برای دارندگان ارزهای دیجیتال وجود داره، سارقین، هکرها و کلاهبردارهایی اند که همیشه بدنبال راه‌های مبتکرانه جدیدی برای دستیابی به ارزهای دیجیتال شما هستند.

یکسری خدماتی وجود داره که به عنوان آخرین راه چاره میشه از اونها برای دستیابی مجدد به ارزهای دیجیتال و کلید خصوصی استفاده کرد. با این حال، به عنوان یک توصیه:

روی چنین خدماتی به عنوان یک راه حل مطمئن حساب نکنید و هنگام انجام اقدامات امنیتی و تراکنش ها متمرکز و صبور باشید. چون میزان موفقیت Crypto Hunter ها چندان هم بالا نیست و تنها زمانی باید به فکر کمک گرفتن از اونها باشید که دیگه چاره ای ندارید.

--------------------------------------------------------------------

ما با هم رشد می کنیم

Together we grow