چه میکنه این کشور دوست و برادر... بعد از خبرهای مثبت قبلی که در حوزه زمزارزها از ونزوئلا داشتیم حالا ونزوئلایی ها وعده بورسیه تحصیلی Axie Infinity را هم برای دوره های آموزشی کریپتو دادند.این ابتکار بخشی از برنامه La Guaira Digital است که هدفش رشد سریع و ایجاد ثبات اقتصادی در کشورشونه. ظاهرا این کشور دوست و برادر هم بعد از اون یکی برادرمون یعنی ترکیه داره جدیتر و هوشمندانه تر به استقبال آینده میره! در این رابطه یکی از کاندیدهای فرمانداری از ونزوئلا قول داده که برای شهروندانی که علاقه مند به مرکز آموزش فنی برای استخراج و مدیریت دارایی های رمزنگاری دیجیتال علاقمندند، از طرف دولت بورس تحصیلی ارائه بشه. خوزه آلخاندرو تران، فرماندار علاقمند به رمزارزها که نماینده حزب حاکم کشور هم هست، این ابتکار را به عنوان بخشی از برنامه La Guaira Digital با هدف رشد سریع و ایجاد ثبات اقتصادی در کشور آغاز کرده.
 مرکز آموزشی Terán به دارندگان بورس تحصیلی آموزش های تخصصی در زمینه توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، استخراج ارز دیجیتال و تجارت ارائه می کنه. جال اینجاست که این حرکت توسط چهار تا نهاد رسمی دیگه، یعنی نظارت ملی دارایی‌های رمزنگاری (SUNACRIP)، آکادمی Axie Infinity، گروه سیاسی Independientes con Terán و جوانان حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا (JPsuv) پشتیبانی میشه.

علاوه بر طرح های بورس تحصیلی برای برای این نوع آموزشها، این نامزد فرمانداری، امیدواره و قصد اونو داره که از طریق این پیشنهاد "هزار تا شغل" ایجاد کنه. در این رابطه به خبرنگار گفته:
"من احساس می کنم که با کمک به جوانان برای ایجاد منابع متعدد، ما ثبات اقتصادی را برای خانواده های آنها تضمین می کنیم. 1000 شغل در سال، آن را بنویس!

وی همچنین قول داد که این آموزش که توسط آکادمی Axie Infinity ارائه می‌شه، شامل نصب و تعمیر شبکه‌ها و استخراج ارزهای دیجیتال و تجارت رمزنگاری هم می‌شه. بر اساس داده های به دست آمده توسط Chainalysis، ونزوئلا به عنوان هفتمین کشور در شاخص جهانی پذیرش کریپتو قرار دارد.
مرتبط: به گفته مدیر اجرایی Uphold، آمریکای لاتین بیشترین سود را از رمزارزها خواهد برد.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: مجموعه اقتصاد سبز