رئیس مالیات روسیه می گوید که رمزارزها می توانند پایه مالیاتی را از بین ببرند!

دومای ایالتی روسیه در اوایل سال 2021 لایحه ای را برای مالیات بر کریپتو تصویب کرد، اما این لایحه هنوز بیشتر از این حرکت نکرده است. دانیل اگوروف، رئیس FNS گفت: سرویس مالیات فدرال روسیه (FNS) به طور فعال، بازار ارزهای دیجیتال را برای جلوگیری از فرار مالیاتی زیر نظر دارد. اگوروف در مصاحبه روز دوشنبه با نشریه محلی RBC استدلال کرد که ارزهای دیجیتال به طور بالقوه می توانند باعث فرسایش در پایه مالیاتی کشور روسیه شوند.

این مقام گفت، اما تراکنش‌های ارزهای دیجیتال هنوز قابل ردیابی هستند و باید گزارش شوند. وی افزود که FNS آماده استقرار سیستم‌های ردیابی خودکار برای پردازش حجم‌های بزرگ داده است. وقتی وارد فضای دیجیتال می‌شوید، همچنان در جایی ردی از خود باقی می‌گذارید.

این مقام همچنین خاطرنشان کرد که FNS اکنون در حال ارائه راه‌هایی برای پاسخ به شیوه‌های فرار مالیاتی رمزارزها است، زیرا مقامات به جای شناسایی آن، به دنبال محدود کردن چنین فعالیت‌هایی هستند. اگوروف افزود: ما می‌خواهیم راه‌حل‌هایی پیدا کنیم که یک مشکل را به‌عنوان یک پدیده خاموش کند، نه اینکه فقط اقدامات یک بازیکن خاص را شناسایی کند.

دومای ایالتی روسیه در اولین قرائت در فوریه 2021 لایحه مالیات بر ارزهای دیجیتال را تصویب کرد و ساکنان را ملزم به گزارش تراکنش های رمزنگاری با مبلغ کل بیش از 7800 دلار در سال کرد. قانونگذاران برای پیشبرد در قرائت دوم تصمیم گرفتند کمیته ای مسئول به نام کمیته دومای دولتی در مورد بودجه و مالیات را در اواسط اکتبر تعیین کنند.

به گفته سرگئی خیتروف، بنیانگذار رویداد ارز دیجیتال روسی Blockchain Life، کسب و کارهای ارزهای دیجیتال روسیه به طور بالقوه می توانند تا 4 میلیارد دلار مالیات در سال ایجاد کنند. به گفته وی، جامعه کریپتوهای محلی تاکنون در درک نحوه پرداخت مالیات بر روی کریپتو "شکست کامل" نشان داده است. یادمون باشه که در ایالات متحده آمریکا هم مجلس لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری را با مالیات کریپتو برای تایید بایدن تصویب کرده.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که قانون‌گذاران آمریکایی با تغییر قوانین گزارش‌دهی مالیاتی برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بیشتر از 10000 دلار در لایحه جدید زیرساخت‌ها مبارزه می‌کنند. این لایحه در ماه آگوست توسط سنا تصویب شد، ولی با مخالفت گروهی متشکل از شش سناتور، از جمله سناتور سینتیا لومیس که همگی طرفدار بیت کوین (BTC) هستند مواجه شده است.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و وویرایش: مجموعه اقتصاد سبز