خالق پوکمون گو برای ساخت متاورس بودجه جدیدی به ارزش 9 میلیارد دلار تامین کرده!

سرمایه‌گذار برجسته رمزارز Coatue که به حمایت از Chainalysis معروف است، 300 میلیون دلار در پروژه متاورس Niantic سرمایه‌گذاری کرد. Niantic، توسعه‌دهنده بازی موبایلی محبوب واقعیت افزوده (AR) Pokemon Go، در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک «دنیای واقعی» متاورسی با بودجه جدید است.

این شرکت روز دوشنبه رسماً اعلام کرد که افزایش 300 میلیون دلاری از مدیر سرمایه گذاری متمرکز بر فناوری Coatue را تکمیل کرده و ارزش شرکت را به 9 میلیارد دلار می رساند.

Coatue به عنوان یک سرمایه گذار بزرگ در صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین شناخته میشه و از شرکت هایی مثل شرکت اطلاعاتی بلاک چین Chainalysis، استارتاپ کریپتوکارنسی Fireblocks، شرکت امنیتی بلاک چین CertiK و دیگران حمایت می کنه. این شرکت همچنین اخیراً در سرمایه گذاری 555 میلیون دلاری برای استارتاپ فین تک ارزهای دیجیتال MoonPay شرکت کرده است.

مت مازئو، شریک عمومی Coatue گفت: «Niantic در حال ساخت پلتفرمی برای AR بر اساس نقشه سه بعدی جهان است که ما معتقدیم نقش مهمی در انتقال بعدی در محاسبات خواهد داشت. او افزود: «ما از شراکت با Niantic هیجان‌زده هستیم زیرا می‌بینیم که این زیرساخت از یک متاورس برای دنیای واقعی پشتیبانی می‌کند و به تکامل بعدی اینترنت کمک می‌کند.»

نیانتیک به صراحت نگفته که متاورس اش هیچ جنبه ای از فناوری بلاک چین، توکن های غیرقابل تعویض (NFT) یا ارزهای دیجیتال را اجرا خواهد کرد یا نه.

جان هانکه، بنیانگذار و مدیر عامل Niantic گفت: «ما در حال ساختن آینده‌ای هستیم که در آن دنیای واقعی با خلاقیت‌های دیجیتال، سرگرمی و اطلاعات پوشانده شده است و آن را جادویی‌تر، سرگرم‌کننده‌تر و آموزنده‌تر می‌کند.

برخلاف فیس‌بوک که در ماه اکتبر به متا تغییر نام داد تا تعهد خود را به توسعه واقعیت مجازی نشان دهد، طبق گزارش‌ها، Niantic می‌خواهد فناوری‌هایی را توسعه دهد که مردم را به دنیای خارج نزدیک‌تر کند. در Niantic، ما معتقدیم که انسان‌ها زمانی شادتر هستند که دنیای مجازی‌شان آنها را به دنیای فیزیکی هدایت کند. هانکه می‌گوید بر خلاف یک متاورس علمی-تخیلی، یک متاورس در دنیای واقعی از فناوری برای بهبود تجربه ما از جهان، همانطور که هزاران سال است آن را می‌شناسیم، استفاده می‌کند.

Pokemon Go Niantic که در سال 2016 راه اندازی شد، یکی از موفق ترین بازی های موبایلی تمام دوران است که طبق گزارش ها در اوایل سال جاری از مرز 5 میلیارد دلار عبور کرد. برخی از بازیگران صنعت بلاک چین از Pokemon Go الهام گرفتند و شرکت IoTeX پروژه "Pebble Go" خود را با هدف ترکیب داده های دنیای واقعی در NFT ها با استفاده از اطلاعات GPS قابل تأیید معرفی کرد.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: مجموعه اقتصاد سبز