در روزهای اخیر شاهد این بودیم در حالی که بیت کوین به دنبال یک سطح حمایتی می گشت تا از سقوط فرار کنه و از اون سطح حمایتی بتونه روند صعودی خودشو ادامه بده، آلت کوین های مرتبط با بازیها و پروژه های مرتبط با متاورس درحال افزایش قیمت بودند! این روزها بازی‌های بلاک چینی، سازندگان NFT و حتی شرکت‌های بزرگ به دنبال پیدا کردن فضایی در دنیای Metaverse هستند. همین واقعیت باعث شده تا این حوزۀ رو به رشد باعث افزایش قیمت آلتکوین هایی مثل SAND، MANA، GALA و WAXP بشه. بازگشت اخیر بیت کوین به قیمت کمتر از 56000 دلار باعث فروش گسترده ای در سراسر اکوسیستم ارزهای دیجیتال شد و صحبت بخشی از تحلیلگرها در مورد رسیدن قیمت بیتکوین به 100000 دلار تا پایان سال 2021 به سرعت تبدیل شده به ابراز نگرانی در مورد بازار نزولی قریب الوقوعی که می تونه برای یک سال یا بیشتر قیمت ها را به رکود بکشونه!

در حالی که به نظر می رسید با توجه به واکنش مردم به عقب نشینی قیمت بیت کوین، از کف بازار خون جاری بشه، اما همه توکن ها تحت تأثیر جو منفی قرار نگرفتند و توکن های بازی متمرکز بر متاورس تونستند سبز باقی بمونند. 

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشون می ده در حالی که قیمت بیت کوین به زیر 57000 دلار کاهش پیدا کرد، اما قیمت توکن های متاورس بالاتر هم رفتند، از جمله افزایش 160٪ برای Gala، افزایش 78٪ برای WAX ، 62٪. تحرک در Sandbox  و 45٪ رشد برای MANA.

همونطور که در جریان قرار دارید طی چند ماه گذشته تمرکز فزاینده ای بر "ظهور متاورس" صورت گرفته. چون انواع پروتکل های بازی، مجموعه های توکن غیرقابل تعویض (NFT) و هر پروژه ای که به نوعی مرتبط با دنیای متاورس هست اخیرا با استقبال خوبی مواجه شدند.

حتی فیس بوک هم اعلام کرده که نام شرکت مادر خود را به Meta تغییر خواهد داد و طی روزهای گذشته زاکربرگ عکسی از خودش منتشر کرده که در حال تست دستکش حسگر در دنیای متاورس هست.

منبع: کوین تلگراف

ترجمه و ویرایش: مجموعه اقتصاد سبز